Історія на 28 BookForum

Історія на 28 BookForum

Гострі питання піднімуть на кластері "Історія" на 28 BookForum. Куратор — Олександр Алфьоров, український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч.


"За 30 років з дня відновлення Незалежності, український історичний цех пережив кілька етапів становлення. Ці роки стали часом пошуку ідентичностей, переосмислення табуйованих та глорифікованих тем, відходу від цензури та «патронування» імперських митрополій, — підкреслює Олександр Алфьоров. — Водночас розпочався процес відмови від загальноприйнятого розуміння історичного процесу "під диктування" політичної сили. Українські історики вчаться вимикати перемикач, який запустила комуністична ідеологія: або ти з лінією партії, або проти. Історія перестала бути для дослідників виключно у світлі чорного і білого. Різноманітність висновків, пошуку причин та розв'язання основних питань стала складовою процесу демократизації історичного цеху.


Основна ціль дискусій – розвінчання міфів, які постали навколо історичних подій та постатей.

До обговорення пропонуються 3 дискусійні майданчики. Їхній поділ характеризується місцем основних «битв історії» за право називатися європейською країною, що мала свої сторінки державності та боротьби за неї".


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.


Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів