Дискусія «ХХ століття: боротьба за державність» на 28 BookForum

Дискусія «ХХ століття: боротьба за державність» на 28 BookForum

На 28 BookForum відбулась дискусія «ХХ століття: боротьба за державність» в партнерстві з Dialog hub. В події взяли участь історики Валерій Васильєв, Андрій Рукас, Сергій Громенко. Модератором виступив відомий історик, письменник Олександр Алфьоров.Учасники зазначили, що ХХ століття для України – це історія боротьби за незалежність, і зараз, коли ми в стані війни, ця тема є особливо актуальною. «Україна не втратила шансу на державність під час Визвольних змагань 1917-1920, вона здала його в депозит, аби отримати в 1991 з відсотками. На жаль, зараз ми ці відсотки виплачуємо кров’ю», – Сергій Громенко. 

Історики ділились своїми думками щодо вибудови української ідеї та поглядів представників еліти на нашу державу в різні періоди. Також відзначали проблеми ідеологій та тоталітарних режимів, що поширювались протягом минулого століття і відзначали їхній вплив на боротьбу за національну державу. Говорили й про знакових українців ХХ століття, їхні перемоги та поразки.

«Нам слід починати дискусію не про героїв та про жертв, а про суспільство, яке було співучасником подій», – наголосив Валерій Васильєв.


Записи подій 28 BookForum  доступні онлайн безкоштовно на сайті bookforum.ua. Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.