На 28 BookForum обговорили неПИСАНІ правила державної комунікації

На 28 BookForum обговорили неПИСАНІ правила державної комунікації

На 28 BookForum у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса відбулася розмова «Держкомунікації: неПИСАНІ правила». 


В обговоренні взяли участь комунікаційниця Центральної виборчої комісії Іванна Стець; радниця з комунікацій міністра закордонних справ України, експертка Центру кризового управління ПРООН при МЗС України Марина Дадінова; директор з маркетингу Укрпошти Андрій Скоцик. Модерувала захід експертка з комунікацій, співзасновниця Lviv Media Forum Світлана Крижанівська-Блінова.


Комунікаційники державних інституцій розповіли про перемоги і невдачі державних комунікацій в Україні, антикризу і стратегії, місце для креативу у своїй роботі, пояснили неПИСАНІ правила комунікації на прикладі реальних кейсів зі своєї практики.


Під час зустрічі спікерам запропонували скласти власний список неПИСАНИХ порад для комунікаційників. Вони закцентували увагу на таких пунктах:


1. Потрібно ставити себе на місце людини, яка отримує інформації від органу влади. 

2. Державні комунікації повинні сприяти обізнаності громадян, а не лише формувати імідж. 

3. Переживати за тематику і бути «в темі». 

4. Смисли і сенси мають бути важливішими за рекламні прояви. 

5. До кожної аудиторії (клієнтів, працівників, акціонерів) комунікувати по-різному. 

6. Починати комунікацію, коли є комунікаційна ціль та стратегія.

7. Говорити людською (зрозумілою) мовою.


«Дуже важливо донести чого хоче аудиторія. В державних комунікаціях наша аудиторія – це суспільство. Від цього рівень відповідальності росте в рази. І, найперше, тут якраз варто подумати для кого ми це пишемо, для чого ми це пишемо. Це супер важливо», – говорить Іванна Стець.


Записи подій 28 BookForum  доступні онлайн безкоштовно на сайті bookforum.ua. Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.