• 25 Вересня, 2019

ПІСЛЯСМАК ПРИЧЕТНОСТІ: 26 BOOKFORUM У ЦИФРАХ І ФАКТАХ | Постреліз

У Львові завершився головний культурний фестиваль країни. Упродовж п’яти днів місто перетворилося на одну з найбільших літературних арен Східної Європи. Події 26 BookForum відвідали понад 25 тисяч львів’ян та гостей міста. Святкувати любов до книги і приналежність до літератури з’їхалися поціновувачі книги з усієї України та понад 30 країн світу. 

Ініціатор та головний організатор заходу – неприбуткова громадська організація «Форум видавців».
Cпіворганізатори: ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.
26 BookForum відбувся за підтримки Українського культурного фонду. 

Країни-учасниці 26 BookForum: Австрія, Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Ізраїль, Іран, Індія, Італія, Іспанія, Литва, Латвія, Ліван, Македонія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Сербія, Словаччина, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Україна, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Шотландія.
На 26 BookForum приїхали індійські поети Соннет Мондаль, Шанта Ачарья та Кавіта Джиндал. Креативні міста ЮНЕСКО представляла Почесна амбасадорка Доброї Волі, італійська поетка Марія Франческа Мерлоні. Завітала і володарка літературної премії Європейського Союзу, письменниця з Македонії Лідія Дімковська.
Гостем 26 BookForum також став автор 25 книжок, професор Джефрі Сакс. Зі Сполучених Штатів приїхали фіналістка Пулітцерівської премії (2018) Еліф Батуман, поетка Олена Дженнінґс, співзасновник Нью Йоркської Групи аванґардних українських діяспорних письменників Юрій Тарнавський, а також донька одного з найвпливовіших дипломатів та істориків США ХХ століття Грейс Кеннан. 
Із реаліями польської літератури та новинками їхнього видавничого ринку відвідувачі 26 BookForum знайомилися на зустрічах з письменником Янушем-Леоном Вишневським, фантастами Лукашем Орбітовським та Рафалом Косіком, критиком Конрадом Янчурою, поеткою Юлією Фєдорчук, військовим істориком Радославом Сікорою, репортажистами Войцехом Яґєльським та Іоанною Сєдлецькою, а також Даріушем Яворським та Катаржиною Гуменюк з Польського інституту книги. 26 BookForum також відвідав автор «Литовської книги року» (2017) – роману «Літопис південного сходу» Римантас Кміта. 

26 BookForum став однією з локацій Grand Tour сучасних європейських поетів. Дворічна мандрівка літературними фестивалями у 13 містах є презентацією антології з однойменною назвою — «Grand Tour. Подорож молодою поезією Європи». Книжку видала Німецька академія мови і поезії. Укладачі збірки Ян Ваґнер і Федеріко Італьяно під однією обкладинкою зібрали 730 віршів сучасних європейських поетів. До книжки увійшла й українська поезія. Антологію вже презентували у Франкфурті-на-Майні, Брюсселі, Відні, Берліні, Белграді та Лейкербаді. Grand Tour триває від березня 2019-го до вересня 2020 року. На 26 BookForum книжку презентували її редактори Ян Ваґнер та Федеріко Італьяно разом із поетами Ульріке Альмут Саніг з Німеччини, Мігелем-Мансо з Португалії, Лідією Дімковською з Македонії та Галиною Крук з України. 

Другий рік поспіль BookForum став майданчиком для знайомства авторів з міжнародної платформи Versopolis з українським читачем. Цього року фестиваль відвідали поети Перу Сайзпрез (Іспанія) та Пол Генрі Кемпбел (Німеччина). ГО «Форум видавців» став членом Версополісу в 2018 році. Ця престижна Всеєвропейська поетична платформа об’єднує 15 фестивалів з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Іспанії, Польщі, Франції, Німеччини, Австрії, Швеції, Литви та України.

У межах фестивалю відбувся X Львівський міжнародний бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією. Фокус-тема бібліофоруму –  «Нова бібліотека – відповідальність кожного». Участь у бібліофорумі взяли понад 350 учасників з України, Німеччини, Польщі, Литви, Естонії, Хорватії, Білорусі.

Почесні та поважні гості фестивалю:

Мирослава Дякович – Почесний Консул Федеративної Республіки Німеччина у Львові, Алекс Ленартс – Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні,  Павел Пешек – Генеральний консул Чеської Республіки у Львові, Ігор Дротяк – Почесний консул Республіки Білорусь у м. Львові, Нгуєн Ань Туан — Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні, Петро Порошенко – V президент України та  Марина Порошенко –  голова Українського культурного Фонду,  Володимир Бородянський – Міністр культури, молоді та спорту України,  Євген Нищук – екс-міністр культури України. 

Відкриття 26 Львівського міжнародного BookForum 

18 вересня у Львівській обласній філармонії відбулось урочисте відкриття Львівського міжнародного літературного BookForum за участі почесних та спеціальних гостей фестивалю: Юрія Тарнавського, засновника Нью-Йорської групи письменників, США, Сергія Жадана, письменника, Україна та Карла Шльогеля, політолога, есеїста, професора історії, Німеччина). 
«Львівський Форум видавців справедливо вважають одним із головних культурних заходів країни. Нинішній Форум – уже 26-й, і щороку він збирає дедалі більше учасників і відвідувачів. Це вкотре доводить, що прогнози скептиків, які наголошують, що ґаджети витіснять книгу, не справдилось. Вона не втрачає своїх позицій, а українська книжка з року в рік здобуває нових прихильників.  Читати вітчизняних авторів – не просто цікаво, але й модно. Це стосується і художньої літератури, і спеціалізованої. Дуже високим є також рівень дитячої літератури. Яскраві ілюстрації та цікавий зміст заохочує маленьких українців до читання. І хоча, на жаль, проблеми у книжковій галузі чимало, я обіцяю всіляко підтримувати українських письменників та видавців. Бажаю читачам відкрити для себе більше нових авторів. А видавцям та письменникам – вдячних читачів», –  Володимир Зеленський, Президент України

З вітальними промовами виступили голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський, міський голова Львова Андрій Садовий та засновник та ідейник проєкту «Ідея міста» Назарій Брезіцький.

26 BookForum мовою цифр

 • Понад 25 000 відвідувачів заходів
 • 750 подій у програмі, серед них — 250 дискусій на суспільно важливі теми
 • 1000 учасників: авторів, видавців, ілюстраторів, перекладачів, громадських активістів та культурних менеджерів 
 • 75 іноземних авторів
 • 40 локацій у середмісті Львова
 • 26 тематичних кластерів та спецпроєктів
 • Серед відвідувачів подій 26 BookForum – 77% жінок і 23% чоловіків
 • Близько 60 000 підписників стежили за подіями BookForum у Facebook, Instagram і Twitter.

Події 26 BookForum висвітлювали 750 акредитованих журналістів із 370 ЗМІ. Впродовж липня-вересня про фестиваль було опубліковано близько 1300 матеріалів, знято 290 сюжетів та записано понад 150 радіоефірів. 

Найвідвідуваніші заходи: 

 • Урочисте відкриття 26 Львівського міжнародного BookForum – 500 осіб
 • 800 людей відривались під час Ночі поезії та музики non-stop
 • 650 людей прийшли на презентацію книги Олега Сенцова «Маркетер»
 • 500 людей слухали тексти з нової книжки Сергія Жадана у виконанні автора під контрабас-імпровізацію музиканта світового рівня Марка Токаря
 • 450 людей були на зустрічі з індійською письменницею, лауреаткою Букерівської премії Арундаті Рой 
 • 450 людей відвідали презентацію книги Ельчіна Сафарлі  
 • 300 людей взяли участь у зустрічі-дискусії з українським  науковцем-істориком та публіцистом Володимиром В’ятровичем
 • Презентація книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані  зібрала 300 людей

BookForum Best Book Award

Однією з найочікуваніших подій фестивалю стала 25 церемонія вручення премії  BookForum Best Book Award. Цього року участь у конкурсі взяли 104 видавництва. Претендентами на нагороду стали 465 книжок.
Гран-прі отримала книга Василя Косіва «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945-1989 років», видавництво «Родовід». На головну нагороду також претендували  «Ukraїner. Країна зсередини» Богдана Логвиненка від Видавництва Старого Лева та «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький» Михайла Перуна та Оксани Гайової від видавництва «Апріорі».
Окрім гран-прі, премією відзначено 17 переможців у  різних номінаціях. Ще низка достойних книжок отримали спеціальні та персональні відзнаки. Перелік переможців тут.

Фестивальні «вперше»

Вперше Україну відвідала Арундаті Рой. Індійська письменниця стала почесною гостею 26 BookForum. Лавреатка Букерівської премії презентувала новий роман «Міністерство граничного щастя». Книжка у перекладі Андрія Маслюха українською вийшла у Видавництві Старого Лева. Презентація зібрала 650 відвідувачів. Почесними гостями фестивалю також стали азербайджанський письменник і журналіст Ельчін Сафарлі та Мар’ям Петросян. Подію за участі Ельчіна відвідало 450 читачів, а на зустріч з вірменською авторкою фентезі Мар’ям Петросян прийшло понад 250 людей. 
BookForum популяризує читання в Україні. Уперше карта «діаспори фестивалю» включала село – Велика Березна на Хмельниччині. Загалом 55 амбасадорок та амбасадорів представляли 26 BookForum в обласних центрах та містечках у 15 регіонах.  
Уперше під час BookForum здійснювався переклад подій на жестову мову: 14 з них  стали інклюзивними для людей, які не чують. Серед них – презентації книг, дискусії, воркшопи, також на жестову мову перекладали події для дітей. Партнер цих заходів – інклюзивний мистецький проєкт «Почути», команда якого вже 3 роки робить поезію та загалом мистецтво доступними для людей з інвалідністю. 
Вперше відбулися спеціальні проєкти: «Жива сцена», «Поезія», «Фікшн: Романтична література», «Фікшн: Історична література».
Вперше, завдяки підтримці Українського культурного фонду, відвідати усі події фестивалю можна було безкоштовно.

Тематичні кластери та спецпроєкти

Невід’ємною частиною програми стали 13 тематичних кластерів та 15 спецпроєктів. Зручну навігацію та візуалізацію тематичних кластерів і спецпроєктів розробила креативна агенція Element.

Програма 26 BookForum налічувала 28 тематичних кластерів і спецпроєктів: «Приналежність», «Класика», «Фікшн: Романтична література», «Фікшн: Історична література», «Поезія», «Фантастика», «Крим», «Війна», «Політика», «Територія свободи: ЗМІ», «Комікси», «Освіта», «Креативні індустрії та урбаністика», «Бізнес та економіка», «Жінка в темі», «Історія», «Наука і технологія», «Мови та переклади», «Філософія», «Здоров’я», «Мандри», «Стиль життя», сценічні читання сучасної європейської драматургії «Жива сцена».
Кураторками фокус-програми «Приналежність» стали літературна критикиня Ганна Улюра та керівниця Ukrainian Literary Center Поліна Городиська. За тематичними блоками «Медіа», «Література» та «Спільнота» проєкт об’єднав 7 подій різних форматів — дискусію, подіумну розмову, відкриту розмову, круглий стіл тощо. 
Українська письменниця, правозахисниця, телеведуча Лариса Денисенко та журналістка, літературознавиця Ірина Славінська курували спеціальним проєктом «Жінка в темі».
Спецпроєкт «Стиль життя» під кураторством Гаськи Шиян фокусувався на життєвій складовій письменництва. Відвідувачі дізналися більше про характери та цінності авторів, холівари і конфлікти у літературному середовищі, політичний та ідеологічний контекст творчості, особисті стосунки, соцмережі та балансування між «справжньою роботою» і письменництвом.
Кураторська програма Галини Вдовиченко «Художня література: романтична література у світі глобальних змін» у низці подій розкривав, чого чекає читач від сучасного роману про кохання, хто сильніше пише про кохання – чоловіки чи жінки, чи існує межа відвертості в літературі про романтичні стосунки тощо.
У межах тематичного кластеру «Війна» (кураторка Марина Безкоровайна) говорили про те, як війна впливає на культуру, літературу і мистецтво й навпаки. До діалогу залучили авторів ветеранської літератури, режисерів, фотографів, філософів, соціальних психологів. 
В межах тематичного кластеру «Поезія» (куратор Мирослав Лаюк) включала творчі вечори класиків української поезії з виконанням класичної музики, дискусійні панелі на тему взаємодії поетичних генерацій останніх 40 років за участі критиків, літературознавців та самих поетів, спеціальну розмову з тими, хто знав Чубая, дискусію про місце сімдесятників в українській поезії, дуети українських поетів та іноземних гостей, а також тематичні групові читання. 
Кластер «Історія» (куратор Василь Кметь) зосередив увагу на видавничому та науково-освітньому напрямах публічної історії. Програма охопила панельні дискусії з питань кінореалізації сценаріїв, а також обговорення актуальних контекстів вивчення українсько-польських, українсько-єврейських, українсько-російських взаємин. Журнал «Куншт» курував події тематичного кластеру «Наука і технології». Дискусія між мандрівником та екологом допомогла шукати відповідей про те, хто винен у глобальному нагріванні і що робити, аби запобігти великому шостому вимиранню.
Причетність як глобальний тренд розкривали події кластерів: «Освіта» – кураторка Дарія Боровик, «Філософія» – куратор Олександр Комарова та «Політика» – куратор Тарас Шевченко.
Медіакластер «Територія свободи: ЗМІ» курувала журналістка, медіаекспертка Єлизавета Кузьменко. Учасники обговорювали мінливість сучасної мультимедійної екосистеми, ролі традиційних медіа і впливи соцмереж. 
Окремий тематичний кластер присвятили розвитку української комікс-індустрії на тлі зарубіжних практик «дев’ятого виду мистецтва». Його куратором стали ГО “Фламмакор“  та видавець Богдан Кордоба. 
У межах тематичного кластеру «Фантастика» (куратор Володимир Арєнєв) говорили про фантастичні сюжети у різних медіа, нові тенденції на ринку, зміну у читацьких смаках та про те, чого не вистачає українському читачеві-фантасту.
Спецпроєкт «Жива сцена» (куратор Остап Сливинський) представив сім п’єс сучасних європейських авторів й авторок у форматі сценічної читки. Гостями 26 BookForum стали драматурги з Великої Британії, Ірландії, Німеччини, Польщі, Сербії. Читки виконували молоді актори Львівського театру імені Лесі Українки,Першого театру, а також українські письменники і перекладачі.
У межах 26 BookForum також відбувся З’їзд міст літератури ЮНЕСКО, на який приїхали представники з 6 міст, та проєкт Українсько-Єврейська Зустріч (організатор – благодійний фонд “Українсько Єврейська Зустріч, Канада

«Фокус-програма включала в себе 7 подій, які модерували Андрій Курков, Анастасія Платонова, Лариса Денисенко, Тетяна Стус, Олексій Сігов та  Віра Балдинюк  і 20 спікерів: серед них – Вадим Карп’як, Оксана Забужко, Борис Херсонський, Катерина Калитко, Сергій Жадан, Оксана Луцишина,  Алім Алієв, Ігор Померанцев, Дорж Бату, Войцех Яґельський, Маріам Петросян, Олександр Михед, Тарас Лютий та інші.
Під час фокус-програми ми мали говорити про те, як відчуваємось, будучи частиною чогось більшого, у момент, коли “Я” стає “Ми”. Було дуже цікаво і корисно спостерігати, як в кінці кожної попередньої бесіди виходила тема наступної. Коли говорили про великі ідеї – закінчили довірою. Коли говорили про довіру – закінчили тезою про те, що ми все таки люди, а наступна подія була про гуманізм. І це справляло враження цілісної розмови.  На всіх майданчика поверталися до двох тем: до теми правди і до теми травми. Природно, що травма активізувала дві теми – війна і Чорнобиль. Минув певний час, понад 20 років, і ми готові говорити про цю тему. З’ясувалось, що ми формуємось як спільнота у цих двох аспектах: там, де боляче; і там, де перестаємо один одному брехати
», – зазначила Ганна Улюра, співкураторка фокус-теми «Приналежність»

«Цікаво також відзначити, що, чи не в усіх розмовах Фокусної теми, – про формування суспільної думки і паніку, про мистецтво соціальної дії та кон’юктуру, в обговореннях навколо роботи з чужими чи власними досвідами, про ідентичності й передумови довіри в спільнотах, або ж про постлюдство, – виринали Відповідальність та Чесність як одні з вагомих компетенцій і практик, що потребують окремої уваги та розвитку», –додає Поліна Городиська, співкураторка фокус-теми «Приналежність»

«BookForum з самого заснування є територією співтворення: це не просто якась сукупність подій, що почалася і закінчилась у певно визначений графіком час. Це відкритий простір для непередбачуваності та спільної імпровізації. Цьогоріч у програмі фестивалю була найбільша презентація драматургії за весь час проведення BookForum. У програмі “Живої сцени” відбудось 7 читок п’єс різних авторів з різних країн світу. Це були не просто читання, а цілі перформанси, які, по суті, з легкістю можуть перетворитися у майбутні вистави.  У межах програми ми читали тексти авторів з Польщі, Великобританії, Ірландії, Німеччини.
Відсутність чіткого поділу обов’язків дала можливість усім і кожному стати причетними до творення цього спецпроєкту: актори були режисерами, режисери – акторами, а я вперше спробував долучитися до драматургії та став куратором неймовірного спецпроєкт
у», – зазначив Остап Сливинський, куратор спеціального проєкту «Жива сцена». 

Телеканал «UA: Культура», «UA: Радіо Культура» та регіональний мовник «UA: Львів» мовили наживо з виїзної теле- й радіостудії Суспільного біля Оперного театру в центрі Львова під час 26-го BookForum.
Продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська зазначає, що її команда вже вдруге працює на BookForum наживо: «Ми мандруємо, аби бути там, де наші слухачі. У вересні таке місце — Львів, куди всі прямують, щоб долучитися до Book Forum. Також для нас важливо давати змогу всім нашим слухачам незалежно від того, де вони мешкають, почути голоси топових письменників, учасників фестивалю».
На проспекті Свободи було розміщено Ветеранський намет. У Львові ветеранський намет презентовано вперше, проте цього року він вже був у Києві та Дніпрі. Основна мета організаторів — популяризація літератури про війну. Тут було представлено різні літературні жанри: вірші, аналітичні матеріали, любовні романи, дитячі книжки та ін.

За словами організаторів, у ветеранському наметі було продано понад 1800 книжок, свої видання реалізували близько 60-ти авторів. Там можна було особисто поспілкуватися з авторами книг, проконсультуватися з волонтерами щодо представленої літератури.

Вечірки та концерти 

Традиційно однією з найпопулярніших вечірок фестивалю стала Ніч поезії та музики non-stop. Подію відвідало понад 800 людей. Поезію, яка поєдналася з електронною та джазовою музикою, читали автори з 10 країн світу: Перу Сайспрес (Іспанія), Пол-Генрі Кемпебел (Німеччина-США), Роберт Проссер (Австрія), Кавіта Джиндал та Шанта Ачарья (Індія-Велика Британія), Яна Орлова (Чехія), Мігель Мансо (Португалія), Ерн Норддал Ейрікур (Норвегія), Лідія Дімковська (Македонія), Сонет Мондал (Індія), Катерина Калитко (Україна),  Гаська Шиян (Україна), Олександр Комаров (Україна), Іван Семесюк (Україна), Олександра Гонтар (Україна). Вперше музика лунала у режимі non-stop упродовж усієї ночі. Виступи поетів супроводжувала музикантка Іра Лобанок. Хіти та нові композиції для гостей вечора виконали Laura Marti & Володимир Камінський, Alloise, nymph., HEINALI feat. Michael Balog, New Brain Trio, Vendneio та DivAdzhu.

Окрім презентацій та дискусій, у програмі 26 BookForum відбулись концерти та вечірки. Зокрема, Сергія Жадана та Марка Токаря, Концерт Мар’яничів, за участі Юрія Іздрика і Віктора Морозова, Урочиста церемонія відкриття і виступ гурту ЦеШо, пінна вечірка на честь 10-річчя ЧИТОМО, вечір пам’яті Тараса Мельничука, Виступ Місько Барбари і Юрія Єфремова та музичний вечір ПЕНу у Філармонії. 

Дякуємо усім партнерам за підтримку 26 BookForum:

Співорганізатори: ГО «Форум видавців», Державна установа «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.
За підтримки: ДУ «Український культурний фонд».
За сприяння: Міністерство культури України, Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні,  «Українсько Єврейська Зустріч».
Офіційний партнер
: Ідея міста
Партнери: АТ «Кредобанк», «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА», ЛКП «Львівелектротранс»
Логістичні партнери: Поштово-логістичний оператор «Meest», Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України».
Програмні партнери: Національне Бюро програми ЄС  «Креативна Європа», Українсько-Єврейська зустріч, Почесне консульство Латвійської Республіки, Центр східноєвропейських та міжнародних досліджень, Лондонський книжковий ярмарок, Посольство Королівства Бельгії в Україні, Генеральне консульство Королівства Бельгії, Міністерство культури Словенії, Посольство Угорщини в Україні, Філія OeAD Cooperation Office L’viv, Фонд ООН у галузі народонаселення UNFPA, Німецька академія мови і поезії, Грецький фонд культури, Versopolis,  Посольство США в Україні, Посольство Швейцарії в Україні, Французький інститут в Україні, Генеральне консульство Республіки Польща, Польський інститут у Києві, Літературний інформаційний центр, Альянс Франсез, Beletrina, Arzinger, ГО «Літературний клуб»,  Goethe-Institut в Україні, Чеський центр у Києві, Посольство Канади в Україні, Журнал «ШО», Видавничий дім «Чілі», Львівська освітня фундація, Docudays UA , Фестиваль документального кіно, КМБС, Вікімедія, Центр сучасного мистецтва «ДАХ», Кримський дім, Литовський інститут культури, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Ресурсний центр Львівської політехніки, Юридична компанія «HD Partners», Літературне роз’єднання «Грань», Інститут стратегії культури, ТОВ «Журнал Куншт», Інститут просторового розвитку, Зоряна фортеця, Міністерство освіти і науки України, Феміністична майстерня, Музей «Територія Терору», Український ПЕН, Видавництво «UaComix», Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Семінар творчої молоді, Клуб творчої філософії, Міжнародний фонд  «Відродження», арт-центр Я Галерея, Meridian Czernowitz, Установа «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».
Партнери з проведення заходів: Готель «Львів», Центр Митрополита Андрея Шептицького, ДВНЗ «Університет банківської справи», Книгарня «Vivat», BANKHOTEL, Холдинг емоцій «!FEST», Книгарня «Книголенд», Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки, Простір Tech StartUp School, Книгарня «Книжковий Лев», Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Наукова бібліотека ЛНМУ ім. Данила Галицького, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, Книгарня «Є», Перша Львівська Медіатека, Готель «Жорж», Паб «Купіца»,Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, Львівська обласна бібліотека для дітей
Офіційний технічний партнер: Комп’ютерний всесвіт
Офіційний інтернет-партнер: Уарнет
Партнер з паперу: Mondi
Генеральні партнери: UA: Суспільне мовлення, 1+1 media, Еспресо, Український тиждень, «День», Українська прес-група.
Офіційні партнери:  Фокус, «Країна», Gazeta.ua, Газета по-українськи,  UA: Львів UA: Українське радіо Львів, «Львівська хвиля».
Медіапідтримка:
ФМ Галичина, Інформаційне агентство «Galnet», НТА, інтернет-видання «Детектор медіа», Афіша міста Львів, «Львівська пошта», WOMO, 112.ua і 112.international.
Спеціалізовані інформаційні партнери: Інтернет-магазин «Yakaboo», Портал «Читомо», Маркетингова студія «FAJTA», Простір української дитячої книги «БараБука».
Генеральний партнер з поселення:
Леополіс.
Партнери з поселення: Готель «Львів», готель «Villa Stanislavskyi», Гостинний дім «Архистратиг», готель «Ірена», готель «Джем», готель «Модерн», Українська академія друкарства.
Креативний партнер: Креативна агенція «Element agency»
Партнери з краси: Салон краси «Face Factory Lviv», Салон краси «Hair Factory Lviv»

До зустрічі на 27 BookForum 16 – 20 вересня 2020 року!

За детальною інформацією
Марія Кравченко
Прессекретар ГО «Форум видавців»
[email protected]
тел. 099 05 45 905

×