• 23 Вересня, 2019

Посиденьки із американською письменницею Еліф Батуман

Львівський готель «RIUS» гостинно прийняв не лише туристів, а й гостей 26 Book Forum, де 20 вересня о 18:00 відбулась зустріч із американською журналісткою, письменницею Еліф Батуман.

Модераторка зустрічі розповіла, що американська гостя завітала до нас на запрошення американського фан клубу, який влаштував письменниці невеликий тур містами України. Не минулося й без позитивного сприяння посольства Америки  в Україні.

Еліф Батуман є авторкою двох романів, які на її батьківщині користуються популярністю: «Біс. Пригоди російської літератури і тих, хто її читає»  та «Ідіотка». Другий роман дозволив Еліф вписатися у короткий список номінантів Пулітцерівської премії.

Зустріч розгорталася у формі цікавого інтерв’ю. Ось невеликий уривок.

Ви в Україні п’ятий день. Які перші враження?

Всім дякую, за те, що прийшли, дякую за запрошення. Мені справді дуже приємно бути в Україні і це правда, що я не дуже багато знала про Україну до того, як сюди приїхала. Я два дні провела в Києві і вже два з половиною – я тут, у Львові. Все прекрасно, мені дуже подобається відчувати таку різну атмосферу двох міст: досить такий радянський статус відчувався в Києві, і Львів, порівняно з ним, більше Австро-Угорський. Всі люди тут дуже приємні…

Я порадила прочитати Еліф книгу «Польові дослідження з українського сексу» Оксани Забужко. Яке враження було від цієї книжки, яка Україна, яка тематика відкрилась вам завдяки цій книжці, що була дуже знаковою для української літератури  і для України середини 90-х років загалом?

Спасибі за рекомендацію. Просто ідеальна виявилась книжка. І неймовірно, що я якраз думала про схожі теми і про всю цю інформацію, яку дізналася із книжки. Цікаво спостерігати, як тут поєднуються теми: і націоналізм, і націоналістичні історії, і особисте життя, а ще – любовні історії. Що для мене було найцікавішим – це те, що все тут описано, наче якийсь сон, наче метафора, і вікритим залишилося питання: метафора на що? І ще одне, яке для мене було дуже цікавим. Це взаємозв’язок між дитячою травмою та історичною травмою, тобто яким чином поєднуються якісь наші політичні та психологічні проблеми…

Під час інтерв’ю модераторка розповіла, що окрім письменницької та журналістської діяльності Еліф проводить майстер-класи та воркшопи з креативного письма для студентів і крайній якраз відбувся  у Києві. Там вона ділилася не лише професійними секретами, а й вчила, що потрібно не соромитися своєї діяльності і перестати тотально цензурувати своє життя.

Відомо також, що Еліф – докторка наук з російської літератури. Вона розповіла, що такий твір, як «Анна Кареніна» дуже вплинув на її тодішнє підліткове життя, а «Євгеній Онєгін»  – підштовхнув до письменницької діяльності.

На завершення Еліф Батуман радо відповіла на запитання зацікавлених відвідувачів, багато посміхалася та щиро раділа, що має змогу бути гостею найбільшого культурного фестивалю України.

Автор тексту – Юлія Галапач

Фото – PEN Ukraine

×