fbpx
  • 13 Травня, 2019

Прес-реліз Дитячого форуму – Фестивалю дитячого читання “Книгоманія”

Супергерої рятують планету!

17-19 травня у Палаці Мистецтв (Львів, вул. Коперника, 17) відбудеться Дитячий Форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» –  унікальний фестиваль родинного дозвілля, у якому поєднується гра з отриманням різних цікавих та корисних знань та вмінь, де письменники, художники, науковці, спортсмени, музиканти, винахідники, музейники, бібліотекарі, майстри діляться своїми вміннями з дітьми і цим роблять світ кращим.

Відвідувачів об’єднає просторова гра-квест «Супергерої рятують планету».

Організатор: ГО “Форум видавців
Співорганізатори: ДУ “Український інститут книги”, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Культурно-мистецький центр «Львівський Палац мистецтв».
Генеральний партнер Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія»: ПАТ «Кредобанк»

Фестиваль у цифрах:

7 000 відвідувачів (очікувана кількість)  – дітей від 3 до 13 р., батьків, вчителів, вихователів, бібліотекарів, переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» з 30 областей та міст України, а також районів Львівської області.

525 – заходів у програмі Дитячого форуму, в т.ч. 57 літературних заходів.
614  учасників Дитячого Форуму, з них:
42 автори
34 видавництва
178 освітян
61 митець
53 науковці
54 працівників сфери безпеки, охорони здоров’я, рятівників
43 бібліотекарі
38 спортсменів
31 служитель театру
26 екологів
14 музейних працівників
13 хореографів та танцівників
11 виробників та розповсюджувачів настільних ігор
8 громадських діячів
7 соціальних працівників
1 фотограф

а також понад 250 талановитих дітей

Основна місія цьогорічного заходу – здобути суперсили, стати Супергероєм та врятувати Планету “Книгоманія” від екологічної катастрофи!
Учасниками гри можуть стати діти від 6-ти років. Пройшовши завдання на трьох тематичних просторах Дитячого форуму чи вони здобувають відповідну суперсилу та стають Рятівниками, Героями та Супергероями.
Гра-квест передбачає активності для дітей на 3-х просторах Планети «Книгоманія»:

  • Вода. На першому поверсі Палацу зануримось у підводний та морський світ.
  • Земля. На другому поверсі Палацу мистецтв заглибимось у непрохідні джунглі.
  • Повітря. На самому верхньому третьому поверсі наблизимось до птахів, гірських вершин та навіть хмар!

    Оскільки книга стане в нагоді протягом усієї подорожі в будь-якому куточку Планети, то і в Воді, і на Землі, і у Повітрі на наших відвідувачів чекають літературні заходи: зустрічі з авторами, ілюстраторами, дослідниками, майстерні і конкурси, презентації книг, читання та інші цікавинки. Крім того, на всіх юних рятівників Планети «Книгоманія» чекають безліч різноманітних майстер-класів та випробовувань: спортивні, танцювальні, музичні, театральні, науково-пізнавальні та багато інших.

Спеціальні гості фестивалю:  дитячий фонд ООН UNICEF, Всесвітній фонд дикої природи (WWF) в Україні, українська письменниця Наталія Щерба, українська письменниця Лариса Денисенко, заступник міністра екології та природних ресурсів України  Василь Полуйко, переможниця 9 сезону «Голосу країни» та заслужена артистка України Оксана Муха, рекордсмен Книги рекордів Гіннеса Олег Тягнизуб, скрипаль-віртуоз, композитор Олександр Божик, український співак, учасник акапельної формації “Піккардійська терція”, лауреат Шевченківської премії Ярослав Нудик, фіналіст “Голосу країни” Назар Савко, акторка молодіжного серіалу «Школа» Вероніка Лук’яненко.

Детальна програма за посиланням: bit.ly/DF2019_program

Книжковий ярмарок з новинками від українських видавництв з Вінниці, Дніпра, Києва, Львова, Тернополя, Харкова, Хмельницького, Черкас та Чернівців.

БЕЗКОШТОВНИЙ ВХІД  на книжковий ярмарок на галереї, без участі у грі і відвідування заходів.

Найочікуваніші книжкові новинки:
Лариса Денисенко «Я і Конституція» Видавництво Старого лева; Галина Ткачук «Менеджмент відходів: про корисне і шкідливе сміття», Видавництво Старого Лева;  Сергій Товстенко «Свинка яка плакала в небо», видавництво Фонтан Казок;   Юстина Беднарек «У пошуках зниклих шкарпеток», видавництво Урбіно; Лариса Ніцой «Неслухи і вередулі», видавництво Марка Мельника;  «Енциклопедія docs. Динозаври» видавництво Артбукс; Мирослав Лаюк «Заврик та його молодший брат» Видавництво Старого Лева; Наталя Щерба «Часодії», видавництво «Школа».
Заключний етап 15 Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2019».
Переможці 3-го етапу конкурсу з 30-ти міст та областей України, а також переможці конкурсу з міст та районів Львівської області приїдуть до Львова на Дитячий форум – Фестиваль «Книгоманія», де на них чекатиме спеціальна програма заходів: коуч-сесії «АГЕНТИ КНИГОМАНІЇ» – створення медійного продукту для популяризації читання, ток-шоу «Від сміття до книжки: відверті запитання Людям Книги», організатор цих заходів – Український інститут книги, зустрічі з відомими українськими дитячими письменниками, майстер-класи з різних видів творчості та мистецтва, які проводять художники, письменники, актори, народні майстри та інші митці. Основний захід для книгоманів – урочиста церемонія нагородження  переможців, де кожному вручать дипломи «Суперчитач України-2019» та подарунки.
Спеціальний конкурс від Генерального партнера конкурсу ПАТ «Кредобанк» – «Читаю з Kredobank – їду у Варшаву» відбувся для переможців 2 етапу конкурсу “Книгоманія”.
Перше місце посіла Аліна Кульбачко – учениця 7 класу Дружківської гімназії «Інтелект» з Донецької області, яка зняла бук-трейлер на книгу Бодо Шефера «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей».
Цього року для усіх книгоманів  ВПЕРШЕ було створено «Таємне товариство Книгоманів», де учасники мають унікальну можливість поділитись враженням від прочитаних книжок та обговорити книжкові новинки. На даний момент у товаристві понад 1337 учасників. Долучитися до групи можна за посиланням: bit.ly/knyhomania_2019.

Також відбудеться цикл професійних дискусій “Дитяче читання та його промоція: пошуки ефективного формату” за участі промоутерів дитячого читання (літературних критиків, працівників бібліотек, педагогів, науковців, авторів, видавців), а також  активних молодих батьків. Модераторка – Емілія Огар,  професор, завідувачка кафедри журналістики, ПР та реклами УАД, дослідниця сучасних медіа для дітей.

Спеціально до Дитячого форумуФестивалю дитячого читання «Книгоманія» було запущено унікальний #ЧитайТрамвай, який курсує вулицями Львова. У цих трамваях розміщені спеціальні наліпки з qr-кодами, зісканувавши які можна, ознайомитися з книжковими новинками, текстами переможців премії Міста літератури та історіями з Форумології.

Вартість вхідних квитків:  
Для дітей:
1 день – 50 грн.
Всі дні – 100 грн.
Для дорослих:
1 день – 20 грн.
Всі дні – 50 грн

Безкоштовний вхід:
– Діти віком до 6 років
– Діти з багатодітних родин
– Діти з малозабезпечених родин
– Діти з інвалідністю
– Діти учасників АТО, учасників бойових дій і героїв Майдану
– Діти переселенців
– Вихованці дитячих будинків та інтернатів
– Діти-сироти, напівсироти
Діти віком до 6 років
Всі заходи на території Дитячого форуму – безкоштовні.

За детальною інформацією звертайтеся:
Марія Кравченко,
прес-секретар ГО “Форум видавців”
[email protected]
тел. 0990545905

×