• 22 Вересень, 2018

Презентація бестселеру Беа Джонсон «Дім — нуль відходів»

21-го вересня у Першій львівській медіатеці відбулася презентація non-fiction американської письменниці Беа Джонсон «Дім — нуль відходів». Зустріч проводили Анна Понікарчук — модератор, а також Тетяна Євлоєва — перекладач книги.Авторка книги Беа Джонсон є засновницею міжнародного руху «Нуль відходів» («Zero waste»), саме вона стала справжнім взірцем у цій справі. Беа Джонсон жила звичайним життям, навіть не задумувалася про проблеми сміття у світі, просте одного дня вона зрозуміла , що щось не так. Саме тоді авторка придумала концепцію zero waste. А вже з 2008 року вона створює банку відходів на рік, у яку складає, усе, що неможливо переробити (півлітрова баночка для 4 осіб і домашньої тваринки).
Концепція життя без відходів: «Скажи «Ні», скорочуй, скористайся повторно, сортуй та утилізуй, сумлінно компостуй». Головне гасло — нічого зайвого! Саме такої позиції дотримуються люди «безсміттєвого життя».

«Якщо нічого не робити із сміттям, за даними ООН до 2050 року у океані буде більше пластикового сміття, аніж усіх інших живих видів. Це дуже впливає на життя морських істот, зокрема, багато гинуть риби», — ствердила Анна Понікарчук. Також вода у водоймах дуже забруднюється саме через відходи, вона є небезпечно для споживання.

«Щоб привернути увагу людей до такої важливої теми, ми задумали запросити Беа Джонсон в Україну, і яке було здивування, коли ми написали їй листа і вона ствердно відповіла на нього», — розказала Анна Понікарчук . Проте для реалізації задуманого потрібно було знайти перекладача, який був би зацікавлений в темі zero waste, і для цього ідеально підійшла Тетяна Євлоєва. «Я б її переклала, а що далі?», — сказала вона. Тому саме завдяки цьому «а що далі» ця книга представлена на 25 Book Forum.

«Дім — нуль відходів» — це стильний, доступний кожному, покроковий гід, який розкаже вам, як покращити здоров’я, заощадити час і гроші, досягти яскравого майбутнього для своєї родини і для усієї планети. Дуже багато українців цікавляться темою сміття. Тому приїзд Беа Джонсон став справжнім дійством, багато людей прийшли на автограф-сесію з
авторкою книги. Беа Джонсон була здивованою, що в Україні, такій невідомій країні, відгукнеться так багато людей, яким буде цікава проблема життя без сміття.

Зараз набуває популярності сворювати Zero Waste Challenge, проте лише одиниці дотримуються «безсміттєвого життя» надалі. Книга «Дім — нуль відходів» поділена на кілька розділів: про уникання сміття в кухні, ванній, гардеробній, поза домом тощо. У кожному розділі описуються окремі поради,  життєві ситуації «безсміттєвого життя». Ця книга — практичний покроковий посібник, в якому ви знайдете детальні інструкції для мінімізації кількості сміття в вашому житті. Тому особливістю цієї книги є те, що вона може допомогти переосмислити ставлення людини до сміття, усі життєві поради можна примітити у власному побуті. «Дім — нуль відходів» — гід до щасливого життя у сучасному світі без
зайвих витрат і сміття.

Автор – Марія Якімчук

×