• 20 Вересень, 2018

Презентація книги Блаженнішого Святослава Шевчука

19 вересня у межах ювілейного 25-го Форуму Видавців у Львові в стінах Львівського національного університету відбулась презентація книги Блаженнішого Святослава Шевчука, глави УГКЦ, «Діялог лікує рани».

Подія відбулась в актовій залі за участі Миколи Княжницького. На презентації був присутній також співавтор польський журналіст Кшиштов Томасік. На початку з вітальним словом виступив ректор університету Володимир Мельник, який висловив впевненість у тому, що цей день увійде в історію університету.

«Діялог лікує рани» написана у формі інтерв’ю. У книзі йдеться про самого ж автора Святослава Шевчука, його стосунки з Папою Римським, про церкву та її ціль, про непрості українсько-польські стосунки, а також українське суспільство загалом. Спочатку книга була написана польською мовою та презентована у трьох польських містах: Варшаві, Кракові, Любліні. Писали книжку адресуючи її пересічному польському студенту, адже ті факти, що зазвичай відомі українцям, зовсім не знайомі їм.

Для самого Блаженного Святослава дуже важливою і цінною є передмова, яку написав архиєпископ і кардинал Станіслав Дзівіш. «Ті думки, які висловлені в книжці, я не можу вважати авторською своєю думкою чи позицією, я радше виступаю свідком своєї церкви, адже в тих відповідях ми можемо почерпнути те, про що вже не раз говорили» – розповів глава УГКЦ.

У назві книжки криється саме те, що і хотів сказати читачам автор. Те, наскільки важливо вести діалоги у сучасному світі. Книгу було перекладено українською мовою з метою, щоб до розмови залучати не тільки польське населення, а й українське. Автор закликає створювати і використовувати усі можливості для цього.

Завітав на презентацію книжки і Президент України, якого оплесками зустріли в залі. «Хочу вас розчарувати, я нічогісінько не можу сказати про цю книжку, адже я її не читав. Але приїхав сюди для того, щоб її отримати. Хочу сказати, що я дуже щаслива людина, адже мав велику розкіш, велику насолоду від  змістовних діалогів з його Блаженством. Ми обговорювали питання створення української помісної православної церкви, адже це є частиною державотворення» – виголосив у промові Петро Порошенко. Також Президент зауважив, що тим же державотворенням є і Форум Видавців, оскільки його організатори захищають українську думку, українську мову та книгу.

На кінець презентації ректор нагородив Святослава Шевчука найвищою університетською відзнакою – медаллю Івана Франка.

 

Авторка – Іванна Якимчук

Фото – фотостудія LUFA

×