• 22 Вересня, 2019

Презентація книги «Потойбіус» 14-річного Кирила Курочки та його співавторки Мії Марченко

У неділю, 22 вересня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбулася презентація книги «Потойбіус», авторами якої є Кирило Курочка та Мія Марченко. Книжка розповідає про хлопчика Бартза, який потрапив у фантастичний потойбічний світ, і розповідає про його захоплюючі пригоди.

Автору книги, Кирилові Курочці, лише 14 років, проте коли слухаєш його розповіді про сюжети та міркування про навколишній світ, складається враження, що перед тобою – доросла людина. Історія Кирила є справді незвичною. Хлопчик ріс і навчався у Краматорську, а коли почалася війна, хрещена вивезла його з міста. У селі юнаку було нудно, тому він почав придумувати і записувати різні сюжети. Тоді і з’явилася перша ідея для книги «Потойбіус». Кирилові на той момент було лише 10.

Кирило мріяв стати письменником та видати власну книгу. Його життя змінилося, коли до його школи, де він був віце-президентом, приїхала команда 1+1 із програмою «Здійсни мрію». Під час знайомства, мама хлопчика повідомила організаторам, що він талановито пише, і вони запропонували йому надіслати свою книжку в електронному варіанті. Сім’я Кирила довго чекала на відповідь і вже зневірилася в тому, що дива трапляються, коли врешті-решт організатори «Здійсни мрію» вийшли на контакт із хлопчиком. Вони назвали його ідею дуже оригінальною і незвичайною, та висловили бажання допомогти йому втілити цю мрію в реальність.

Згодом, почалася співпраця Кирила із дитячою письменницею Мією Марченко, яка є авторкою книги «Місто тіней». Коли хлопчик дізнався про свою майбутню співавторку, він прочитав її біографію і відразу зрозумів, що вони знайдуть спільну мову. Мія не лише підказувала Кирилові, що писати і робити, а й направляла його на власні думки та ідеї, і, звісно ж, завжди розуміла і підтримувала талановитого юнака.

Під час презентації, Кирило розповідав про деякі серйозні теми у своїй книзі. Ідея «лікувальних дерев», що відчувають твої емоції і можуть вилікувати будь-яку хворобу, прийшла до хлопчика, коли він слухав розповіді своєї мами про опікове відділення, в якому вона працювала. Він висловив сподівання, що в майбутньому вчені винайдуть схожий спосіб зцілення від хвороб. До того ж, Кирило підняв такі важливі теми, як екологічні проблеми та депресія.

У книжці «Потойбіус» магія не є всесильною – її сила залежить від людських почуттів, емоцій та страхів. Вона вчить, як допомагати світу, частиною якого ти є, а також як виходити зі своєї зони комфорту. За словами Мії Марченко, під час створення книги вони з Кирилом надихалися різними творами в стилі фентезі, зокрема серіалом «Аватар: Останній маг повітря».

Як зізнався Кирило, його однокласники та вчителі були раді за нього і цікавилися його книгою. За його словами, в його місті багато творчих дітей, але не всі мають можливість розкрити свій потенціал. Проте, він ще не проводив презентацію «Потойбіуса» в Краматорську – його львівська презентація є дебютною. На події була присутня мама Кирила, яка знімала його промову на відео та пишалась талановитим сином. А ще, троюрідна сестра хлопчика та його однолітка Ганна Стахініді виступила ілюстраторкою книжки.

Наприкінці, гостей чекала математична загадка на тему часу перебування Бартза в Потойбіусі, за відгадування якої чекав приємний сюрприз – футболка із обкладинкою книжки. До того ж, кожен гість отримав у подарунок екземпляр «Потойбіуса» із автографами Кирила Курочки та Мії Марченко.

Автор – Стець Регіна

Теги:
×