• 18 Травень, 2019

Презентація книжки наукових казок «Пташині історії»

Сьогодні, 18 травня, у Палаці Мистецтв у рамках Дитячого форуму відбулася презентація нової книжки Мирослави Чорної «Пташині історії», яка виходить друком у видавництві «Навчальна книга – Богдан».

«Пташині історії» – це книжка, яка буде розповідати читачу про дивовижний світ, який оточує нас. В присвяті написано, що ця книга для дитинки, щоб вона зберегла красу. Бо любити треба , і треба вміти це робити. Красу цінувати теж треба вміти. А цього можна навчитися, якщо маленьке дитя відкриє світ з допомогою батьків.
Мирослава Чорна вирішила відзначити ті роки, що прожив син, цими казками . А тому книжка «Пташині історії» присвячена сину письменниці, бо він був причиною її зацікавлення.
Мирослава Чорна розповідає усім присутнім історію написання книги :

У парку з’явилася пташка, про яку я не знала. Мені тоді ще не було тридцяти. І син мене запитав, як називається ця пташка, що вона їсть. Це була лісова пташка, я ніколи її не бачила. І сказала синові, що не знаю. І як я могла не задовольнити дитину? З того часу я вирішила все надолужити.

Насправді письменниця, ще з дитинства полюбила пташок.

Полюбила, бо я хотіла літати. Я слідкувала за ними і хотіла пострибати як вони, з гілочки на гілочку, – розповідає Мирослава Чорна. – Я почала читати про пташок. Шукати різну цікаву інформацію, переглядати енциклопедії.

Також на написання книжки вплинув й інший фактор. Працюючи в школі, письменниця зауважила, що дітям важко розповідати наукові тексти, а казки легше. Ось тому виникла ідея написати саме наукові казки. Щоб доступною мовою для дітей донести потрібні знання про птахів.
Казки розповідають не тільки про життя, але й вчать читача любуватися тим, що ти бачиш, і бути вдячним за такий дар. «Пташині історії» навчать дітей цінувати товариша, підставляти лікоть, дбати про інших. Це казки не лише про птахів, а й про те, як людина має жити.
Також Мирослава Чорна зауважила, що вона написала 19 казок для цієї збірки. Але у книзі вміщено лише 11. І повідомила, що буде ще одна книжка повна, із додатковими завданнями для діток.

Мовні завдання і математичні, логічні і навіть географічні завдання. Це дуже цікаво. Діти будуть досліджувати, яка подорож цієї пташки влітку – хто летить в спекотну Африку, хто деінде.

На останок письменниця звернулася до усіх присутніх, радше до батьків:

Єдине,про що прошу вас – не будьте байдужими, і дивіться на світ люблячими і вдячними очима. Так, побут затягує, але щоб дитя любило і дорожило тим, що бачить, залежить саме від батьків.

Презентація книги «Пташині історії» закінчилася під гучні оплески дітей, їх батьків і шкільної родини Мирослави Чорної.
Також, усі присутні могли купити книжку «Пташині історії» за зниженою ціною ( початкова ціна – 170 гривень, на Дитячому форумі – 100), про це повідомила представниця видавництва «Навчальна книга – Богдан».

Текст – Софія Несін
Фото – Дарина Кухар,
Прес-служба Дитячого форуму – Фестивалю дитячого читання “Книгоманія”

×