• 18 Травень, 2019

Презентація Сергія Гридіна та Тетяни Пилипець: «Дорослі зненацька»

Йшов другий день Дитячого форуму — Фестивалю дитячого читання «Книгоманія», на який завітали автор книги «Дорослі зненацька», сміливий, відкритий до викликів Сергій Гриндін та Тетяна Пилипець — директор бібліотеки для юнацтва ім.Р.Іваничука. Чи бути самостійним дорівнює бути дорослим? І чи відповідаючи за своє життя, ти здатен відповідати за долю двох, а то й трьох? Відповіді на ці питання шукали наші гості на зустрічі зі своїми читачами. Книжка Сергія підіймає не лише тему ранньої вагітності, підліткового шеймінгу, недостатньої підтримки з боку дорослих, а й загалом — викликів суспільства, що постають перед молодими людьми.
Взагалі тема творчості Сергія — різні етапи становлення особистості. Він не боїться порушувати у своїх творах проблеми підлітків, які кардинально можуть змінити життя.

Книжка «Дорослі зненацька» — це історія двох підлітків: Тимофія та Юлії, життя яких змінилося у підлітковому віці. Сергій розповідає цю історію очима юнака, який раптом стає дорослим. Тепер він має відповідати не тільки за себе, скоро в його житті з’явиться ще одна людина, частинка його самого. Як зазначив Сергій, у його героїв немає прототипів, але є прототипна історія. Це історія його однокласника, який став батьком у 15 років, а Сергій був хрещеним батьком його сина. Через півтора року подружнього життя, батьки похресника Сергія розлучилися, та їх син став справжнім чоловіком. Зараз у нього є родина, діти, він серйозний та мужній.

Мама питає чи буде продовження цієї історії, — каже Сергій, — і я схиляюся до того, що все таки його напишу.

Презентацію вела Тетяна Пилипець, яка сказала:

Мені подобається у цій історії моя присутність, коли я читаю її. Хочеться повертатися знову і знову, перечитувати декілька разів.

Сергій ж сказав:

На час написання цієї книжки я став її героєм. Бо для того, щоб щось написати, я сам маю це відчути, пережити, от тоді і мої читачі будуть мені вірити та переживати всі емоції разом із моїми героями.

Також додав, що свої книги в друкованому вигляді він не перечитує, не подобається йому це.

Пані Тетяна запропонувала погадати. Слухачі презентації казали номер сторінки, а вона читала уривок з неї. Це зацікавило прочитати продовження історії кохання двох молодих людей.
Цікавим є те, що Сергій Гридін є колишнім воїном АТО. Він повернувся з війни в 2016, проте часто їздить на Донбас до своїх побратимів, які з радістю читають його твори, радіють його успіхам. Сергій — це приклад мужнього, але в той же час турботливого тата, який вміє зрозуміти та підтримати:

Я ставлюсь до свого сина так, як би хотів, щоб в такому віці ставилися до мене.

«Дорослі зненацька» — історія кохання, яка не залишить байдужим нікого. Порадьте прочитати це своїм батькам, бабусям, дідусям, адже це так важливо, щоб рідні розуміли вас, щоб ви могли поділитися з ними своїми проблемами і знайти підтримку, відчути їхню любов та турботу.

Текст – Кобак Христина
Фото – ГО “Спалах моментів”,
Прес-служба Дитячого форуму – Фестивалю дитячого читання “Книгоманія”

×