• 22 Вересня, 2019

Презентація яскравих дитячих новинок від А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

22 вересня у конференц-залі Палацу Мистецтв пройшла важлива подія для дитячої літератури: видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА презентувало одразу чотири яскраві книжки. З цього приводу зібралось багато поціновувачів, а деякі з них прийшли разом із дітьми.

Організатори події, поет Іван Малкович та перекладач Віктор Морозов, були в прекрасному гуморі. Вони вийшли до людей у відьминських капелюхах, адже однією з презентованих книжок була «Гаррі Поттер: Історія магії». Перш за все, вони жваво заспівали гімн видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА під скрипку і гітару, щоб розворушити публіку. Після цього, директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк вручив Іванові Малковичу орден кавалерії Гутенберга.

Перша книга, яку презентували впливові спікери – «Чарлі і великий скляний ліфт», що є продовженням відомої повісті Роальда Даля «Чарлі і шоколадна фабрика». Як виявилося, багато хто в залі і не здогадувався, що історія про Чарлі має продовження. Іван Малкович розповів про незвичайні речі, які відбуваються в книжці, а також надав декілька цікавих фактів про автора. Після цього, енергійні Малкович та Морозов читали реп про роботів у Полтаві. Також, вони подарували глядачам оригінальну пісню про Чарлі, щоб ця книжка залишилася у їхніх спогадах.

Наступною новинкою була графічна повість «Лис Тимко та його сад» Брайана Ліса. Це історія про життя двох друзів – лиса і песика, що любили робити все разом, особливо поратися в садку. Ця книга не є надто оптимістичною, адже лис втрачає песика, а разом із ним жагу до життя. Проте, у повісті ведеться дуже зрілий та довірливий діалог про втрату із юними читачами. За словами Івана Малковича, остання сторінка завершується малюнком, при вигляді якого важко не розчулитись. Також він зізнався, що в оригіналі лис був Іваном, але щоб уникнути асоціацій з казкою «Фарбований лис» Івана Франка. Тому, його вирішили перейменувати на Тимка.

Ще одна книжка, яку представили Малкович і Морозов під час цієї події, це «Галерея котів» Сьюзан Герберт. На її сторінках можна побачити найвідоміші картини та портрети відомих людей у вигляді котів. За словами Івана Малковича, юним читачам легше таким чином запам’ятовувати картини.

Наостанок, Віктор Морозов презентував нову книгу Джоан Роулінг «Гаррі Поттер: історія магії», на яку так чекало як молоде, так і старше покоління, що виросло на книжках про юного чаклуна. Віктор Морозов, який був перекладачем усіх книжок про Гаррі Поттера на українську, показав фотографії зі своєї подорожі до столиці Шотландії, Единбургу. Там є багато визначних місць для поттероманів, як от кафе, де Джоан Роулінг вечорами писала першу частину свого бестселера, або могильні плитки людей, імена яких вона, можливо, перейняла для своїх персонажів. Також, Морозов відвідав місця, де знімали фільми про найвідомішого чарівника усіх часів.

Під кінець зустрічі, Іван Малкович та Віктор Морозов заспівали пісню «А-БА-БА-ГА-ЛА-Магія», яка, ймовірно, була навіяна Гаррі Поттером. Зустріч дуже сподобалася як дітям, так і дорослим, і наприкінці з бажаючих придбати книжку та поспілкуватися із відомими літературними діячами вистроїлася величезна черга.

Автор – Стець Регіна

Теги:
×