• 27 Серпень, 2019

Шах і мат — пубертат. Події 26 BookForum для підлітків і тих, хто хоче говорити з ними однією мовою

18-22 вересня у Львові триватиме головний культурний фестиваль країни. 26 BookForum стане місцем зустрічі любителів літератури будь-якого віку. Мрієте бодай на трохи відволікти свого підлітка від гаджетів? Хочете зацікавити його філософією? А, може, мрієте написати роман про підліткове кохання? Вам стане у пригоді підбірка подій фестивалю, присвячених тінейджерству. 

Мотиваційний квест

Затягти підлітка на дискусію чи круглий стіл — задача із зірочкою. А як щодо мотиваційного квесту? Видавництво «Брайт Букс» запрошує на інтерактив за мотивами книжки Олександри Яворівської «Юкі». Це історія хокейного воротаря, українця за походженням Тараса Савчука про те, як мрія і любов сильніші за букет вроджених хвороб, несумісних зі спортом. Мотиваційний квест «Ціна успіху, або на що ти здатний заради мрії?» відбудеться 19 вересня у Львівській обласній бібліотеці для дітей. 

Інтерактивна презентація

20 вересня видавничий центр «12» презентує інклюзивні пригодницькі книжки Євгенії Пірог «Тридцять перший меридіан» та «Сім дорослих днів». Їхній головний герой – хлопець з інвалідністю Петрик, який, незважаючи ні на що, мандрує країною і наважується на подорож за кордон. Презентація відбудеться у Львівській обласній універсальній бібліотеці.

Підліткове фентезі

Польський фантаст Рафал Косік та українські письменники Володимир Арєнєв, Євген Лір, Остап Українець, Ольга Мігель та Наталія Матолінець на 26 BookForum дискутуватимуть про сучасне підліткове фентезі. Вони є авторами і перекладачами серії книжок «Час фентезі» видавництва «АССА». Дорослих відповідей на недитячі питання шукатимуть під час презентації у п’ятницю, 20 вересня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей.

Відволікти(сь) від гаджетів

Однією з подій Десятого Бібліофоруму у межах 26 BookForum стане відкрита дискусія під назвою «Література унісекс». Письменниця, видавництво й бібліотекар з’ясовуватимуть, якою ж має бути сучасна книжка про і для підлітків, щоб догодити всім. Підхід до читача-тінейджера, щоб відволікти його від гаджета й розкрутити на відвертий діалог, розкриватимуть у форматі воркшопу з успішними й провальними кейсами. Подія відбудеться в URBAN бібліотеці. 

Подискутуємо про кохання

Про що говорити зарано, запізно, дуже вчасно у романі про підліткове кохання? Міркуватимуть письменник Сергій Гридін і письменниці Анастасія Левкова, Тетяна Стус та Анастасія Нікуліна. Дискусія відбудеться 21 вересня у межах кураторської програми Галини Вдовиченко «Художня література: романтична література у світі глобальних змін».

1990-ті і 2000-ні

Самоствердження, перші заробітки, стосунки, проблеми з батьками та однолітками – теми знайомі більшості тінейджерів. Про дорослішання у 1990-х та 2000-х, те, як змінилося життя підлітків за десятиріччя і українсько-литовські паралелі у цьому контексті Павло Коробчук поговорить з литовським письменником Кмітою Рімантасом під час презентації українського перекладу його книжки «Хроніки Південного» від Видавництва Старого Лева. 

Читати техно

Як саме інформаційний світ впливає на нас? Однозначної відповіді бути не може, проте сучасна фентезійна література для підлітків пропонує кілька альтернатив. Про це дискутуватимуть на 26 BookForum 21 вересня. Дискусія «Технофентезі для підлітків та сучасний інформаційний світ» відбудеться у межах спецпроекту «Фантастика». 

Зустріч з польським фантастом

Польський письменник Рафал Косік є автором серії пригодницьких романів для підлітків «Felix, Net i Nika» про пригоди трьох друзів. Цьогоріч його книжки вийшли українською. Зустріч з Рафалом Косіком відбудеться 21 вересня на 26 BookForum.

Мертві філософи

Платон і Арістотель час від часу зустрічаються у кав’ярні, куди полюбляють зазирнути і Кант з Гегелем. Уявили? Такий заклад вигадали у своєму листуванні один філософ із дівчинкою-підлітком. Він захоплюється її жагою до пізнання світу. Це реальна історія, що стала сюжетом для книжки «Кав’ярня мертвих філософів». Театралізоване читання відбудеться у суботу, 21 вересня. 

Література навиворіт

Що шукають у книжках підлітки? Достовірний образ себе, вільний від стереотипів, в який можна повірити. Але чи видавці, батьки, бібліотекарі – особи, що причетні до вибору книжок — готові дослухатися до голосу «дитини», або ж «Дорослі знають краще»? І у цьому контексті подискутують на 26 BookForum. Подія відбудеться 22 вересня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука. 

Реактивний наплічник

На події довкола підліткової тематики особливо щедрим є спецпроект «Фантастика». Учасники дискусії про майбутнє у підлітковій прозі пояснять, кому і навіщо будуть потрібні реактивні наплічники. Не проґавте 22 вересня у Tech StartUp School. 

Власний розклад 26 BookForum ви можете скласти, ознайомившись із повною програмою

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців». Співорганізатори: 
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.   

Текст – Ольга Ярова

×