• 07 Липень, 2019

Тематичний кластер «Фантастика» на 26 BookForum

У межах фантастичного блоку на 26 BookForum ми поговоримо про існування фантастичних сюжетів в різних медіа, про нові сюжети й нові тенденції на ринку, про зміну в читацьких смаках та про те, чого не вистачає українському читачеві фантастики.

Фантастиці часто закидають те, що вона говорить про абстрактні чи надумані речі. «Кого хвилює, чи палитимуть книжки в далекому майбутньому?» або «Чи направду хтось може перейматися проблемами маленьких вигаданих чоловічків, до країни яких прийшла війна?»

Та раз за разом фантастика – чи наукова, чи фентезі – доводить: кращі її твори розповідають про цілком впізнавані та актуальні проблеми. Про те, що відбувається тут і зараз. Або про те, що може відбутися, якщо ми й далі дозволимо собі вірити в казки про «нас це не стосується».

Тож годі чекати на добрих передвісників чи справедливих правителів, які прилетять з-за моря й одним вигуком вирішать усі наші проблеми: «Дракаріс!»

Куратор проекту – Володимир Арєнєв

Причетність до того, що відбувається довкола нас – не міф, а результат погляду на світ: комплексного, всеохопного, такого, що бачить не тільки те, що відбувається тут і зараз.

Минуле і майбутнє з усіма розгалуженнями, з усім «могло бути», «було» й «не відбулося» допомагають нам збагнути те, що сталося з нами. І можливо – хай би як фантастично це не звучало – нарешті обрати кращий з можливих варіантів.

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду
×