• 05 Липень, 2019

Спеціальний проект «Поезія» на 26 BookForum

Програма «Поезія тут, поезія тепер» спрямована на створення платформи, де відбудуться різні типи взаємодії читача, поета і поетичного тексту задля налагодження співпричетності у творенні нових ідей, спільного естетичного переживання та рефлексій на тему місця поезії в сучасному світі.

Йтиметься передусім про зустріч ідентичностей та проговорення персональних історій, міркування про поезію як інструменту осмислення минулого і програмування майбутнього, звучання поезії та взаємообмін ідеями і враженнями тут-і-тепер.

Взаємодія поета і читача, поета і музиканта, різних поетичних генерацій, представників різних регіонів та носіїв різноманітних естетичних парадигм, українських та закордонних поетів, тем, ідей та настроїв, а також осмислення причетності сучасної поезії до поезії минулого, зокрема, творчості Григорія Чубая.

Куратор кластеру – Мирослав Лаюк

Основні завдання кластеру «Поезія», виконати які дозволять чотири блоки подій:

1. Блок «Класика». Творчі вечори класиків української поезії з виконанням класичної музики львівськими музикантами.

2.Блок «Порядок денний». Дискусійні панелі на тему взаємодії поетичних генерацій, які є активними учасниками сучасної українській поезії: 80-и, 90-и, 2000-10-и за участі критиків, літературознавців та самих поетів, а також спеціальна розмова за участі тих, хто знав Чубая, дискусія про місце 70-ів в українській поезії.

3.Блок «Тут/там». Дуети українських поетів та іноземних гостей: розмови про місце поезії в сучасному світі та обмін поетичними текстами.

4.Блок «Явища». Тематичні групові читання, спрямовані на підкреслення тенденцій та найяскравіших явищ сучасної поезії, як-от «Жіноча поезія Львова», «Молода українська поезія».

Авторка ілюстрацій – Марія Рудик

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду
×