• 15 Вересень, 2017

Тематичні кластери на Форумі Видавців

Філософія.

На дискусіях тематичного майданчика буде розглянуто актуальні суспільні питання: роль релігії в житті сучасної людини, історія культури, філософська література в Україні, філософія як шлях самотворення та ін.

Олександр Комаров, куратор тематичного кластера «Філософія» зазначає:

«Заходи програми – це інтелектуальні перформанси, що не претендують на
презентацію універсальних ідеологем. Мета програми – порушення нових
питань і пошук неочікуваних відповідей. Учасники програми не мають на меті формулювання загальних концепцій. Кожен захід програми є автономним, висвітлюючи при цьому певний аспект сучасної філософії і провокуючи нестандартне осмислення власного досвіду»

Гостями заходів стануть експерти та науковці Руслан Халіков, Олександр Білокобильський, Олена Колюхова, Володимир Єрмоленко, Андрій Содомора, Андрій Бондар та ін.

Українська візуальна книга

Метою тематичного кластера є обговорити нові сучасні візуальні видання та створити дискусійний майданчик для спеціалістів даної сфери. У рамках тематичного кластера відбудеться презентація десятків нових видань. Свої книги представить видавництво Родовід з їхніми «Автобіографічними записками Малевича», видавництво «Артбук» з «Як у Тіні» – книгою про ілюстрації Якутовича до Тіней забутих предків, Nebo BookLab Publishing з «Рікою потудань» (ілюстрації Гамлета Зіньковського) та ін.

Яна Презлята, кураторка Української візуальної книги зазначає, що найперше тематичний майданчик несе освітню мету:

«Ті книги, котрі ми показуємо на майданчику – це кардинально новий формат для України. Ми робимо акцент не на текстові, а на візуальні складові книги – вони якраз і є новим ядром в представлених нами книгах. Цікавих гостей та подій буде, як завжди, надзвичайно багато – від Тіберія Сільваші (художника-абстракціоніста), Дмитра Горбачова (мистецтвознавця), Олексія Базилевича (сина Анатолія Базилевича, художника), Ігора Яновича (художника-абстракціоніста) до Вахтанга Кіпіані (літературознавця), нових старих майстрів: Володимира Костирка та Євгена Равського і великої кількості молодих видавців.

Цього року наш спецпроект – українські зіни та зін-культура як явище, тому обов’язково очікуйте і молоде видавництво «Гіпертрелія», і бібліотеку самвидаву 665library, і, звісно ж, Відкриту бібліотеку красних мистецтв. Будемо говорити про комікси в сучасному українському мистецтві, про еротичне фото, про галицький іконопис, про дитячі ілюстрації і про всеможливі візуальні експерименти у книгах».

Стиль життя

 У рамках тематичного кластера відбудуться численні дискусії із сучасними українськими прозаїками та поетами, які будуть присвячені таким проблемам: боротьба як втеча; красива і розумна жінка: як вижити; любов – натхнення чи непродуктивність; інтелектуальні чагарники та ін.

Як зазначила кураторка проекту Гаська  Шиян: «Метою майданчика є  розкрити аспекти впливу буденних рутин і особливих кроків на творчість авторів».

Своїми думками із приводу стилю життя, впливу повсякденних подій та вчинків та творчість поділяться  Іздрик,  Л. Якимчук, К. Калитко,  Г. Крук, Л. Денисенко, В. Рафеєєнко, Н. Сняданко, М. Савка, В. Амеліна та інші сучані українські письменники.

 

 

×