• 06 Липень, 2019

Тематичний кластер «Історія» на 26 BookForum

У рамках реалізації Програми та фокусної теми «Відшукування причетного» кластер «Історія» зосереджує увагу на визначальних аспектах публічної історії як видавничого та науково-освітнього напрямку, що не лише формує суспільні виміри політики пам’яті, але й окреслює доступні для широких кіл способи співтворення знання, зорієнтованого на перспективу.

Саме «кроком на випередження» у пошуку причетності повинен стати національний кінематограф, побудований на історичних сюжетах та знакових для української культури подіях.

Аналіз видавничого ринку та анонсів BookForum дозволяє сформувати програму заходів, що охоплює панельні дискусії з питань кінореалізації сценаріїв, а також обговорення актуальних контекстів вивчення історії українсько-польських, українсько-єврейських, українсько-російських взаємин.

У фокусі досліджень та обговорень також питання війни як засобу політики у широкому сенсі – військової агресії, релігійних протистоянь, інтелектуальної конкуренції та цивілізаційного вибору.

До участі у заходах передбачене залучення видавців, академічних вчених – фахівців з різних напрямків історії, політології, культурології, а також письменників, авторів-учасників АТО (ООС), журналістів, кінорежисерів.

Куратор проекту – Василь Кметь

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду

×