• 05 Серпень, 2019

Тематичний кластер «Українська візуальна книга» на 26 BookForum

Платформа «Українська візуальна книга» вже вкотре намагатиметься виявити актуальні тенденції, що об`єднують книжковий простір з основними трендами гуманітарної «моди».

Мотто: «Зображення перемагає! Нова візуальна доба».

За минулий «форумний» рік уваги книжкової спільноти до якості візуального змісту і сенсу стало набагато більше, його відмічають як невід`ємну складову інтелектуального процесу.

Ігрова стихія шрифтових композицій, пошуки ефективного спрощення, тяжіння до плакатності, використання різних історичних стилів як основи для створення стилів індивідуалізованих – дизайнери усіх сегментів книги (хоча дитячої і фікшн найбільше) зрозуміли, що візуальне (а не лише секс) продає краще. Платформа представить ці тенденції оформлення книжок, спробує увиразнити їх критику в дискусійних форматах.

Мистецькі видання презентаційного й представницького формату, попри складнощі з їх поширенням, залишаються сталим сегментом ринку. Платформа намагатиметься представити і проаналізувати, які проблеми перешкоджають становленню нових стандартів арт-видань, які каталоги і альбоми можуть слугувати зразками, зокрема і у архівації даних.

Просвітницький вимір платформи відбуватиметься через посилення дискусійного і лекційного поля, особливо у виявленні впливу кліпового і піктографічного типів мислення на сприйняття книжки як предмета побуту. Молодіжні (хіпстерські) преференції, тяжіння до «інстаграмності», агресія «нової тілесності», реклама як політичне шоу – візуальність стає полем, на якому читання поступається спогляданню. Візуальне, а не вербальне стає бажанням іншого образу, і художник (креатор) дає фантомне відчуття володіння ним.

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

×