• 06 Липень, 2019

Тематичний кластер «Війна» на 26 BookForum

Історію світу важко уявити без воєн. Засіб відстоювання політичних інтересів та встановлення впливу, війна стрімко еволюціонувала протягом останніх десятиріч і все частіш із переважно збройного протистояння сягає інформаційної і культурної сфер.

Кураторка кластеру – Марина Безкоровайна

Суспільство, яке переживає війну, не може вийти з цього досвіду неушкодженим. Воно зазнає глибинних трансформацій, які, наче дзеркало, відбивають медіа, культура та мистецтво.

Термін «гібридна війна» увійшов у постійний вжиток. Твердження, що російсько-український конфлікт бере витоки «з телевізора» вже вживається як аксіома. Попри те, залишається відкритим питання, яке не є унікальним для українських спільнот: «Який рівень причетності митця: будувати мости між роз’єднаними, гуртувати  та мобілізувати своїх, або ж поза межами збройного протистояння?»

У рамках кластеру пропонується залучити авторів-представників ветеранської літератури, представників «ортодоксального» письменницького цеху, режисерів, фотографів, філософів та соціальних психологів, щоб поговорити про те, як війна впливає на культуру, літературу і мистецтво. Чи можуть (та чи повинні) мистецтво, література і культура впливати на війну, її перебіг та – результат?

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду
×