• 29 Серпень, 2019

Кластер «Жінка в темі» на 26 BookForum

Тематичний кластер, який вже не вперше включений в програму Book Forum. Цей підхід дозволяє працювати в дусі «гендерного мейнстрімінгу», тобто включати в програму подій не лише події чи презентації книжок про жінок або про гендерні виклики.

Кураторки кластеру – Лариса Денисенко, Ірина Славінська, повна програма заходів.

Ми передбачаємо ширше коло проблематик програмних подій, але всі вони будуть розглянуті крізь «гендерні окуляри». Так виникає простір для розмови про актуальні виклики сучасності в літературі, медіа, політичному житті, громадянському суспільстві, з обов’язковим міркуванням про роль і місце жінок і чоловіків у цих процесах.

Цього року кластер «Жінка в темі» зосереджується на темі взаємодії літератури та правозахисту. В центрі нашої уваги – покоління 25-45+, чиї голоси зазвучали на повну силу протягом останніх років, сформувавши цікаву та нову солідарну спільноту, що тяжіє до творення спільних проектів і перетворення культурного простору навколо себе. Цілком закономірно ця розмова приводить до теми «сестер у праві» – жінок, які працюють у правозахисній царині, використовуючи інструменти літератури та культурного менеджменту. 

Окремий фокус передбачений для теми видимості жінок – як менеджерок культурних подій, публічних медійних експерток і насамперед письменниць. Що таке бути жінкою в цих царинах? Чи існують простори для сестринської підтримки? І яку роль тут відіграють інституції, особливо нові державні інституції, що направлені на царину культури? Всі ці теми та явища ми обговоримо в рамках тематичного кластеру «Жінка в темі» за участі відомих письменниць, правозахисниць і працівниць культурних інституцій.

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду
×