fbpx
  • 12 Квітня, 2018

Це просто космос: 7 книжок, які перенесуть вас до іншої галактики

На честь дня космонавтики радимо вам прочитати кілька книжок, які трохи наблизять вас до космосу: як і в буквальному, так і  в переносному значенні. 


Серія книжок Стівена та Люсі Гокінґів 

«Видавництво Старого Лева»

 

Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… Ти дізнаєшся, чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір, що таке чорні дірки, чи пощастить нам колись познайомитися з прибульцями, які зоряні системи називають потрійними, що таке адронний колайдер та інші найцікавіші загадки Всесвіту. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.


Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє | Ешлі Венс

Видавництво «ТАО»

Історія знає небагатьох промисловців, які могли б позмагатися із невпинним драйвом Ілона Маска та його винахідливою візією. Сучасна суміш Томаса Едисона, Генрі Форда, Говарда Х’юза та Стіва Джобса, Ілон Маск – людина, без якої не було би компаній PayPal, Tesla Motors, SpaceX і SolarCity, кожна з яких запускала ударну хвилю, яку відчули скрізь в американському бізнесі та промисловості. Більше, ніж будь-хто з керівників компаній у наш час, Маск присвятив свою енергію та власні чималі статки винайденню майбутнього, захопливого та неосяжного, мов науково-фантастичний сюжет.

У цій жвавій, допитливій розповіді знаний у світі технологій журналіст Ешлі Венс пропонує безпрецедентний погляд на гідний подиву життєвий шлях найбільшого відчайдуха Кремнієвої долини. Написана з ексклюзивним доступом до Маска, його сім’ї та друзів, ця книжка відстежує його долю від непростого дитинства в Південній Африці – аж до сходження на вершини глобального бізнесу. Венс провів понад 50 годин у розмовах з Маском та проінтерв’ював майже триста осіб, щоб розповісти бурхливу історію Маскових компаній, які змінили світ, а також показати нам неоднозначного чоловіка, який вдихнув нове життя в американську промисловість і поклав початок інноваціям нового рівня, наживши дорогою чимало ворогів.


«Путівник по Галактиці для космотуристів» | Дуґлас Адамс

Видавництво «Навчальна книга – Богдан»

Ідея написати гумористичний науково-фантастичний роман виникла в Адамса під час подорожі автостопом із Австрії до Стамбулу. Сюжет роману обертається довкола землянин Артура Дента й Тріції Макміллан та іншопланетян Форда Префекта та Зафода Більброкса. Своїми дотепами й пригодами вони не дають читачеві розслабитись ані на сторінку.

Цей роман — перший у серії «Путівник Галактикою», в якій всього 5 книг, написаних у різні роки між 1979-м та 1992-м.
За мотивами циклу у 2005 році було випущено фільм. Події стрічки переважно спираються на першу книгу, але й відсилають до інших романів серії.


Плутон | Валентина Вздульська

Видавництво «Vivat»

 

Перед вами зворушлива історія про хлопчика Марка, який переживає втрату вірного пса Плутона. Туга не дає дитині помітити зародження нової дружби, але маленька Ванілька своєю життєрадісністю розтоплює серце хлопчика.


Народження Сталевого Щура| Гаррі Гаррісон

Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

«Сталевий Щур» — серія науково-фантастичних гумористичних романів Гаррі Гаррісона про пригоди в віддаленому майбутньому спритного галактичного шахрая Джеймса Болівара ді Ґріза на прізвисько «Сталевий Щур».

Сюжет роману обертається довкола землянина Артура Дента, Форда Префекта, походженням з маленької планети неподалік Бетельгейзе, його напівдвоюрідного брата Зафод Бібльброкс, землянки Тріції Макміллан (Тріліан), а також депресивного робота Марвіна.


Місія – космос | Леонід Каденюк

Видавництво «Пульсари»

Ця книга — емоційно насичена розповідь першого космонавта нашої держави, Героя України, народного депутата Верховної Ради України IV скликання, генерал-майора авіації, льотчика-випробувача 1-го класу, кандидата технічних наук Леоніда Каденюка про його політ у космос 1997 року в складі екіпажу космічного корабля “Колумбія”. Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників і роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому нашої Землі та відповідальність людини за її майбутнє.

×