• 05 Вересень, 2019

Творці супергероїв дев’ятого мистецтва: кластер «Комікси» на 26BookForum

Українська комікс-індустрія шириться і розростається, кількість бажаючих перезентувати свою творчість невпинно зростає, тому 26BookForum вкотре створює платформу для комікс-літератури.

У межах тематичного кластеру відбудуться 22 події: дискусії, презентації, майтер-класи. Учасники подій наочно покажуть, як захопливо та доступно розказати про світ коміксів. Чому ці «яскраві квіткові журнали, на перший погляд, смішними картинками» настільки захоплюють читачів різного віку?

18 вересня

Презентація коміксу «Троє проти Зла2»: куди подорожують сихівчани?

Український пригодницький комікс «Троє проти Зла» – це трилогія історій про двох друзів – Антона і Ореста, хлопців із Сихова, які вирушили  у фантастичний світ, щоб врятувати свого товариша. У першій частині коміксу хлопці не встигли врятувати друга, тому їхні пригоди у світі магії все ще тривають.

Друзі продовжують подорож магічним світом – зустрічають нових героїв і уже хороших знайомих, їжаків, котів та багатьох магічних істот. У другій частині коміксу вони чекатимуть читача у Шостому Королівстві де от-от має трапитись щось неочікуване…напевно. То як прийдеш на подію, щоб допомогти хлопцям врятувати товариша?

Подія в програмі на 26 BookForum.

Презентація коміксу «Захисник Вогню»: демони, ангели, подорожі, битви

Тисячі років тому, коли люди ще вірили у магію, існував таємний орден Хранителів вогню.  Він завжди стояв на захисті добра і правди у світі, сповідував зороастризм (добра Віра вшанування Мудрості) і навчав людей бачити світло і оберігати вогонь добра у серці. Комікс «Хранителі вогню» розповідає про сучасний світ, у якому орден Хранителів все ще існує, а головного хранителя Мехрана і його братів по зброї очікує смертельна битва із верховним злом.

Головному герою доведеться відправитися у минуле і знайти там зброю, що допоможе перемогти верховне зло. Єдиною зброєю на стороні хранителів є віра у добро і сила духу. Демони,  ангели, битви і подорожі – ось, що ви знайдете у цьому коміксі. 

Подія в програмі 26BookForum.

19 вересня

Колообіг кіно і літератури в українському контексті: досвід FILM.UA GROUP

Творіння сучасного українського кіно за мотивами літературних творів — це складний, проте надзвичайно цікавий процес,  в якій залучені й письменники, і сценаристи, і державні установи, і видавництва. Під час інтерв’ю креативний продюсер FILM.UA Group Олеся Лук’яненко, продюсери Єгор Олесов та Надія Зайончковстка, Мирослава Прихода та Марина Женченко розкажуть, яким чином кіно й література  взаємодіють і впливають одне на одного.

Про те, чи екранізація класичних творів і сучасної літератури надає українському кіно можливість розширювати як аудиторію, так і тематику. Як узагалі сучасне українське кіно починає ініціювати створення нових книжок на прикладі фільмів «Ціна правди» і «Захар Беркут» (комікс).

Подія в програмі 26 BookForum.

20 вересня

Презентація коміксу «Щоденники Вишеньки»: дорослі секрети у дитячому детиктиві

Книга Жоріса Шамблена «Щоденник Вишеньки» — це серія із чотирьох книг, які є щоденником маленької 10-річної дівчинки. Вишенька живе з матір’ю і мріє стати письменницею. Їй 10 років. Вона дуже цікава, в усьому бачить таємницю, намагається її розгадати і вважає, що всі дорослі мають свій секрет. Наприклад, Пан Загадчин. Цей старий кожен вихідний із відрами фарби вирушає в ліс і повертається звідти вночі дуже сумний. Що він робить у лісі весь день? Разом із подружками Лін та Ерікою Вишенька починає своє слідство.

Уся книга пересипана наївними малюнками, дитячими листами та прекрасною, поетичною, ніжною графікою Орелі Нейре. Красива історія, яку ми бачимо очима маленької дівчинки, переносить нас у чарівний світ таємниці та дитинства. Яка дитина зможе встояти перед таємничою загадкою і, звісно, відразу кинеться в захопливу пригоду з дівчатками.

Подія у програмі 26BookForum.

Презентація коміксу «Колоніст: Бути Людиною»

Ви тільки уявіть: десь у космосі є небесне тіло, яке летить, куди собі захоче. Тіло, яке звело разом всіх героїв цієї оповіді. Мабуть, тут і варто було б починати історію про Колоніста… Насправді, якщо уявити якесь далеке (або не дуже) майбутнє, то люди навряд чи залишаться жити на Землі. Швидше за все, вони полетять досліджувати космос. Та штука в тому, що люди можуть виявитися далеко не єдиною расою у Всесвіті. Інші раси називатимуть людей завойовниками з синьої зорі, конкістадорами на залізних кораблях і вважатимуть негідниками. Та що, як люди ще просто не відпустили свою матір-Землю і бояться зустрітись із своїм батьком-Космосом?

Подія у програмі 26BookForum.

21 вересня

Комікс-кухня: як перекладати і верстати комікси

Комікси для читачів завжди видаються ідеальним поєднання текстів та ілюстрацій. Вони є ідеальної інтерпретацією сюжету, який розподілений по клітинках, думках та темах. Разом із перекладачами та верстальниками коміксів видавництва “Рідна мова” можна буде подискутувати про особливості роботи з цим мистецтвом. Як вписати текст перекладу у баббл? Як правильно підібрати шрифт? Як адаптувати напис?

Подія у програмі 26BookForum.

22 вересня

Презентація коміксу «Тентен у країні Сов’єтів»: за завісою недомовок

Перший альбом славетної серії коміксів про репортера Тентена вийшов у 1929 році. Він називався «Тентен у країні Сов’єтів». За сюжетом, репортер Тентен та його песик Мілу мандрують до Сов’єтів, аби поінформувати читачів брюссельської газети «ХХ вік стисло» про справжній стан справ у СРСР.

Від самого початку бельгійського репортера переслідують агенти ГПУ, які намагаються зашкодити його місії будь-якими засобами. У невизначеній місцевості (десь між Україною і Білоруссю) Тентен бачить, як у селян реквізують зерно і допомагає селянам повернути його, аби ті не померли з голоду. Культовий персонаж бельгійської та європейської культури стає свідком Голодомору.

Подія у програмі 26BookForum.

Повна програма кластеру.

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців».

Співорганізатори: 
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.  

Текст – Юлія Формос

×