fbpx
  • 07 Лютого, 2019

#іди_читай: URBAN бібліотека

На вулиці Устияновича 4, між Сквером Святого Юра і Парком Івана Франка, між ЛНУ імені Івана Франка та НУ «Львівська Політехніка», на перетині студентських і туристичних маршрутів знайшла свій дім URBAN бібліотека.

Найбільше вражає, коли вперше відвідуєш бібліотеку – «інстаграмний дизайн»: мінімалістичні меблі, білі стіни, книжкові полиці під стелю. Та це – рай для фотографів!

URBAN бібліотека є бібліотекою-філією №8 Централізованої бібліотечної системи міста Львова. Це креативний бібліотечний простір в центрі міста, що поєднує різні функції: сучасної книгозбірні, коворкінга, затишної кав’ярні, творчого майданчику, експозиційної зали.

КОМАНДА

Команда бібліотеки – три Наталі, які майстерно справляються з обов’язками книжкових чарівниць: кожного місяця вони проводять понад десяток мистецьких заходів, об’єднуючи креативних людей під дахом бібліотеки.

Наталія Процишин (зліва на фото) – завідувачка бібліотеки. До Наталії Михайлівни ви можете звернутись з питанням подій, які потрібно провести довше робочого часу, пошуку галузевих книг (адже найкраще бібліотечний фонд знає виключно Наталія Михайлівна). Завідувачку можна знайти в залі абонемент або в її власному кабінеті.

Наталя Максимова (в центрі на фото) – бібліотекарка. Наталя Степанівна завжди допоможе знайти книги, які вам потрібно, підкаже чи є вільна дата на подію і залюбки зробить фотографії на події. Знайти Наталію Степанівну можна на залі абонемент.

Nataliya Petrykovich (справа на фото) – арт-менеджерка. З Наталією Юріївною ви можете поговорити про організацію подій, домовитись за фотозвіт заходів, обговорити співпрацю та нові ідеї для розвитку. Наталя Юріївна завжди працює серед відвідувачів – на кухні або в читальному залі.

ТЕМАТИКА

В фокусі уваги URBAN бібліотеки – міське життя, урбанізм, архітектура, мистецтво, сучасні технології, екологія, подорожі і людина.

Фонд бібліотеки налічує понад 30 000 книг, серед яких художня спеціалізована література: класика світової та української літератури, найсвіжіші українські переклади та сучасні українські автори, а також книги з історії архітектури та мистецтва, урбаністики, альбоми репродукцій видатних художників та книги про колекції музеїв світу.

В бібліотеці також є комп’ютери та WI-FI, що зручно для роботи та навчання. Часто сюди приходять студенти, які за декілька вечорів встигають написати реферат або й навіть курсову.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

Концепція бібліотеки визріла на початку 2015 року на перетині інтересів діяльності Управління Культури ЛМР, бібліотечної системи і спільноти львівських урбаністів. І тепер ця локація збирає урбан-активістів, митців і письменників, дизайнерів і архітекторів, представників різних громадських організацій.

Офіційне відкриття бібліотека відсвяткувала 11 травня 2018 року.

Тут відбуваються лекторії та зустрічі з архітекторами різних країн, воркшопи з облаштування окремих районів міста, навчання роботи з програмним забезпеченням для дизайнерів, обговорюються питання вело-інфраструктури міста та презентації проектів перебудови вулиць тощо. В URBAN бібліотеці відбуваються регулярні кіноперегляди і навіть музичні концерти та імпровізації.

ТАК, У НИХ Є КУХНЯ

URBAN бібліотека має власну кухню, де кожен відвідувач може заварити собі чай або каву, пообідати та повечеряти за великим столом.

Сучасні приміщення і комфортні умови створено для того, щоб це була не лише бібліотека, а й місце зустрічей та дискусій.

URBAN бібліотека знаходиться в квартирі старого будинку початку ХХ століття, що робить її дуже харизматичною і надає квартирниковий формат, який зберегли.

З кожним роком читання стає все доступнішим, тому не бійтесь відкривати для себе нові можливості, а команда URBAN бібліотеки завжди рада вітати нових та вже давно затятих книгоманів.

×