• 11 Листопада, 2019

27 Львівський міжнародний BookForum

16-20 вересня 2020 року у Львові пройде 27 Львівський міжнародний BookForum, головний культурний фестиваль країни.

Фокусна тема

Декілька років поспіль команда та програмна рада фестивалю обирає фокусну тему, мета якої — звернути увагу на проблеми, актуальні для українського суспільства. Цьогоріч у фокусі BookForum — Перепис населення: знати, хто ми є.

Кураторкою фокусної теми головного культурного фестивалю країни стане Ганна Улюра — українська літературознавиця, кандидатка філологічних наук, літературна критикиня. 

Ілюстрація – Костик Галина

«Що ми знаємо один про одного? Можемо почути за стіною, як говорять сусіди і відзначити, якою мовою вони спілкуються. Можемо на око визначити стать перехожого. Можемо напружити увагу і спробувати вгадати вік та етнічне походження випадкового знайомого. Можемо помітити, до якої церкви зайшла людина і зробити висновки про те, якому богу вона молиться. Либонь, це і все. 

І цієї інформації, яку отримуємо суто чуттєво  побачивши, почувши,  уже її часто буває забагато. Ми обмежуємо інформацію, що надходить від інших людей і особисто нас не стосується. Ми шануємо у такий спосіб кордони своєї приватності і не любимо, коли їй порушують непотрібними нам повідомлення. Ми добровільно усамітнені і недостатньо ізольовані: так і працює інформаційний світ, у якому виживаємо. Тому настав час зрозуміти – хто ми є», — окреслює фокусну тему Ганна Улюра.

Почесні гості

Фото – Karpati&Zarewicz_ZAiKS

Почесною гостею 27 BookForum стане Ольга Токарчук — польська письменниця, есеїстка, сценаристка, психологиня,  лауреатка Нобелівської премії з літератури 2018 року та Міжнародної Букерівської премії 2018 року.

Ольга Токарчук двічі вигравала найпрестижнішу польську літературну премію «Ніке» за книги «Бігуни» у 2008 році та «Книги Якова» у 2015 році. Її книги перекладені більш ніж на 45 мов світу.

«З нетерпінням чекаю на поїздку до Львова та зустріч із українськими читачами «Книг Якова» в перекладі блискучого Остапа Сливинського. А окрім того, вересень чудесний на Західній Україні, коли на дороги падають великі достиглі горіхи», — каже про свій приїзд Ольга Токарчук.

Ольга Токарчук стане почесною гостею 27 BookForum, де братиме участь у відкритті та інших заходах головного культурного фестивалю країни. На BookForum лауреатка Нобелівської премії презентує «Книги Якова» у перекладі Остапа Сливинського (книга надійде в продаж у лютому 2020) та «Химерні оповідання» у перекладі Віктора Дмитрука (книга надійде у продаж у вересні 2020). 

Основні проекти ГО «Форум видавців»:

  • Львівський міжнародний BookForum – головний культурний фестиваль країни (проводиться з 1994 року)
  • Дитячий форум (проводиться з 2007 року)
  • Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» (проводиться з 2002 року)

Усі новини про фестиваль доступні на офіційних сторінках: ГО «Форум видавців» у Facebook, подія 27 BookForum у Facebook.

Теги:
×