• 06 Вересня, 2019

Відшуковуємо причетних: дітей чи батьків, залюблених чи цнотливих, киян чи парижан — спецпроект «Cтиль життя»

Один із спецпроектів 26BookForum під кураторством Гаськи Шиян фокусується на життєвій складовій письменництва. Якщо ми уже захоплюємося не лише мертвими авторами (ці на фестивалі не приїздять), а фанатіємо від живих, то цікаво розвідати у них інформацію, яка колись, можливо, стане основою байопіків. Який характер має той чи інший автор, які цінності поділяє?

Холівари і конфлікти у літературному середовищі, політичний та ідеологічний контекст творчості, особисті стосунки, соцмережі, балансування між «справжньою роботою» і письменництвом – кожен тут обирає свою свідому або інтуїтивну стратегію. 

19 вересня

Причетність до письма: Контекст дитинства

Ірина Славінська, Рімантас Кміта, Адіса Башич, Еліф Батуман, Храстель Станка, Гаська Шиян… Що може об’єднати усіх цих постатей у одній із львівських ресторацій L’amour de trois? Ні, не лише горня запашної кави чи келих італійського вина, а досвіди дитинства. Саме вони часто зринають у письмі іноді автобіографічно, а іноді — у дуже несподіваний спосіб. Чому нам важливо ці досвіди прописувати і чи важливо? Як контекст дитинства кожного із авторів впливає на творчість?

Подія у програмі 26BookForum.

Причетність до письма: Поп-культура

Поп-культура оточує нас звідусіль і проникає у нашу буденність. Чи проникає вона також у письмо? І чи можна її туди пускати? Поп робить творчість більш зрозумілою і живою чи лише її баналізує, вульгаризує і примітивізує?

Подія у програмі 26BookForum.

20 вересня

Причетність до письма: політика, ідеології і релігії

Релігії, політичні рухи та ідеології віддавна застосовували текст, як інструмент впливу на маси. Не завжди вони робили це власноруч – аж надто часто копірайтерами пропаганди ставали письменники. Чи є безпечні жанри, працюючи у яких письменник може залишатися вільним від тиску панівної релігії або ідеології? Чи повинен письменник бути у опозиції?

Подія у програмі 26BookForum.

Париж і секс в «За спиною» і «Добрих новинах»: коротше — автобіографізм

Романи «За спиною» Гаськи Шиян та «Добрі новини з Аральського моря» схожі масивними темами, які порушують авторки, але відмінність їхніх поглядів помітна вже під час читання. У них є очевидні подібні пункти: головні героїні з України, на яких звалюється купа проблем, секс і фемінізм. Романи перегукуються і французькою атмосферою: туристичний Париж, спекотний Південь, лінива богемність. Та чи лише богемність Парижу та потяг ліжка поєднює обидва романи?

21 вересня

Причетність до письма: Мови письма/перекладу

Мова – головний інструмент письма. Але як це письмо трансформується, мігруючи між мовами? Наскільки по-різному пишуть автори, послуговуючись різними мовами? Чи мімікрує текст при перекладі?

Подія у програмі 26BookForum.

Презентація книги Рімантаса Кміти «Хроніки Південного»: тінейджери 1990-х та 2000-х. Втрати та пошуки себе.

Розмова про українсько-литовські паралелі. Самоствердження, перші заробітки, стосунки, проблеми з батьками та однолітками – теми знайомі більшості тінейджерів. Яке воно – дорослішання у 1990-х та 2000-х? Як змінилось життя підлітків за це десятиріччя?

Презентація нової книжки Тараса Прохаська «Так, але»: два мистецькі світи однієї ідеї

«Так, але» – це в першу чергу мистецька взаємодія письменника Тараса Прохаська і художниці Олени Придувалової. Головна концепція цього твору — об’єднати однією важливою ідеєю двох творців із різних сфер мистецтва. Шляхом до успіху може бути тільки точне попадання. Збіг поглядів на життя і творчість, глибоке філософське осмислення свого єства як митця і людини – це те головне у діалозі письменника і художниці, що ми бачимо наслідком цього неймовірного союзу.

Подія у програмі 26BookForum.

You are the man: Дорж Бату, історія однієї людини, яка захотіла все змінити

Пройти шлях історика – журналіста – працівника НАСА. Із Бурятії переїхати в Україну, а далі вирушити аж за океан, щоб віднайти своє покликання. Про переломні моменти життя та кордони, які існують в нашій голові у відвертому інтерв’ю з Доржем Бату.

Подія у програмі 26BookForum.

22 вересня

Причетність до письма: міста в якому ти живеш

Міста в яких ми живемо, постійно чи тимчасово, впливають на наш стиль життя, одягу, харчування, дозвілля. Як усе це в сукупності впливає на письмо? І чи впливає взагалі?

Подія у програмі 26BookForum.

Правила та стиль життя від Андрія Оністрата. Мистецтво самомотиваціїї

Як навчитися мистецтву самомотивації для досягнення найвиших особистісних цілей у всіх сферах життя? Дискусія з Андрієм Оністратом – бізнесменом, спортсменом, коучем, автором скандальної автобіографічної книжки «Як я про$рав банк»

Подія у програмі 26BookForum.

Повна програма кластеру.

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців».

Співорганізатори: 
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.  

×