• 17 Травень, 2019

Ви – захищені, коли знаєте свої права: презентація книги «Я і Конституція»

“Я і Конституція” – це крок до розуміння складних речей – йдеться про нового помічника школярів. Книга орієнтована на дітей 7-10 і 18 років. Утім, буде корисною для прочитання батькам, вчителям та молоді, що прагнуть знати свої права.

Авторами стали Лариса Денисенко, Олександр Ільков , Андрій Стельмащук, Альона Шуліма. Модератором зустрічі була Мар’яна Савка.

Презентація нової книги сприяла розумінню глядачів щодо правомірних чи неправомірних дій людей. Окремо говорили про булінг в школі, про ставлення вчителів та виховання батьків.

Нині теми насильства, морального гноблення є одними з найактуальніших. Це повинні обговорювати вдома, у школах. Практика виховання здорової молоді – необхідна. Якщо цього немає, то вчителі керуються «авторськими» тактиками, а учні – до останнього мовчать. Настільки це є правильним?

Щоб не було таких дискусій, важливо знати свої права, бути обізнаним і вміти себе захистити. Тоді ж, кожен здатен вести діалог. Завдяки цьому розумінню, конфлікти і сутички на рівнях шкіл будуть зменшуватися. А повага один до одного – зростатиме.

«Якщо є повага до себе, то є повага до держави» ( Альона Шуліма)

Школа формує людину, її характер, вчить розуміти і чути інших. Якщо підлітки, молодь знатимуть свої права, то вони не будуть порушувати найосновніші принципи, закладені у Конституції. Згодом це вміння допоможе посилатися на закон. І саме це сприятиме збільшенню кількості свідомої молоді.

«Я і Конституція» – книга, що має кілька напрямів. Автори вмістили інформацію про основні правові норми(7-10 років), право голосу(18 років) та органи державної влади.

«Нашим головним завданням було те, щоб дитина, яка читає, розуміла, що Конституція є простою», – зізналася Альона Шуліма.

Утім, ця книга буде корисною і для дорослих. Батьків вчитиме, як давати дитині розуміння своїх прав. Вчителів застерігатиме від неправомірної поведінки.

Все частішими стають випадки булінгу у школах. Знущання, що переходять всі межі – неможливі у здоровому суспільстві. Найгіршим є те, що про ці ситуації мовчать. Про них не говорять, не намагаються передбачити і ті, що знущаються, продовжують свою «місію».

«Коли бачите насилля – не мовчіть про це», – наголосила Лариса Денисенко.

Книга «Я і Конституція» – література, що лаконічно і доступно пояснює все те, що для багатьох вважається складним. Це «важке» вам вдасться подолати, і саме тоді вам гарантовано захист.

Текст – Анжеліка Вінніченко
Фото – LUFA
Прес-служба Дитячого форуму – Фестивалю “Книгоманія”

×