fbpx
  • 20 Серпня, 2019

«Видимість» об’єднала 28 молодих талантів

Набір робіт тривав більше місяця та завершився 8 серпня. На конкурс надійшло 28 відеопоезій від з різних куточків України: Калинівки, Дрогобича, Чернівців, Дніпра, Харкова, але найбільше – з Києва та Львова.

Серед учасників та учасниць були як досвідчені режисери та режисерки, так і відеоаматори.

Найулюбленішими для візуального осмислення стали вірші «Жінка» та «Гіпноз» Грицька Чубая. Учасники та учасниці експериментували як з формою, так і зі змістом. Серед конкурсних робіт можна побачити відеопеозії без слів, відеоколажі з різних віршів та уривків з поем, асоціативні відеопоезії, відеопоезію-танець.

«Відеопоезія – це складний та водночас дуже цікавий жанр. Я його називаю «на межі», який вже не є текстом, але ще не є фільмом, скажімо. Проте все ж лишається поезію, а значить – працює з образами та чуттям. Мені хотілось, щоб у своїх конкурсних роботах режисерки та режисери змоги не лише поекспериментувати з візуальними образами, але й висловитись на фокусну тему цьогорічного BookForum «Відшукання причетного». І хоч цей конкурс від самого початку був експериментом, мене дуже тішить, що багатьом учасникам та учасницям вдалося наблизитись до цього», – зазначає координаторка конкурсу Анна Ютченко.

На початку вересня на сторінці конкурсу «Видимість» будуть оголошені 10 фіналістів та фіналісток. Ім’я переможця чи переможниці конкурсу відеопоезій стануть відомі в рамках 26 BookForum під час перегляд відеопоезій, який відбудеться 22 вересня о 18:30 у кінотеатрі «Коперник».

Окремі відзнаки фіналісти отримають від міжнародного конкурсу відеопоезій «Cyclop» та BookForum.

Текст – Дарина Шалова

×