• 17 Травень, 2019

Як нагороджували переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія»

 В рамках Дитячого форуму – Фестивалю дитячого читання «Книгоманія» 17 травня у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія».

 Зазвичай тут тихо. Навколо – зосереджені погляди: хтось працює, хтось вчиться. Але не зараз. Сьогодні у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І.Франка шум, гамір, багато радості, усмішок і таємничості. Адже повітря переповнене атмосферою свята – тут нагородження справжніх книгоманів, тих, хто понад усе – любить читати.

 Думаєте, все так просто? Отримали подарунки і розійшлися? Ні! Адже до нагородження необхідно пройти неабиякий шлях. І тільки після знайомства зі своїми наставниками та отримання сертифікату, який зазначатиме про здобутки дітей, можна наблизитися до такої бажаної нагороди!

  «Подивіться, Ви бачите за вікном ботанічний сад? Між цими деревами гуляв Іван Якович Франко, а у цій залі надихався і працював Богдан-Ігор Антонич». І справді, в такій атмосфері хочеться шукати музу й творити, тому дівчата та хлопці часу не гаяли, а почали рухатися до нагородження!

 Кожен «юний книгоман» мав перепустку до чотирьох наставників: представника Братської школи, Єзуїтської академії, Австрійської гімназії та Народної школи Український Січових Стрільців. Діти розділилися по школах і по черзі зі своїми групами виконували завдання  своїх наставників, щоб у кінцевому варіанті скласти спільну картину з пазлів.

 Звісно не всім командам одразу вдалося продемонструвати усі свої знання і вміння й отримати частинку пазлу, тому вони отримали ще одне завдання: книгоманам потрібно було знайти на стінах бібліотеки напис латинською, разом прочитати мовою оригіналу і перекласти. Траплялися досить цікаві прислів’я, наприклад, «Лише знання дає свободу».

 І от, усі пазли здобуті, а картинка складена! Настав час нагородження! До почесного вручення сертифікатів усі підготувалися: дівчата одягнули плаття, спідниці і вишиванки, а хлопці – білі сорочки. Святкова атмосфера!

 Усі «юні книгомани» отримали чудові подарунки, а, найголовніше, неймовірні враження.

Текст –  Анастасія Мигидюк  
Фото – LUFA,
прес-служба Дитячого форуму – Фестивалю “Книгоманія”

×