• 14 Вересень, 2017

Янголи і демони сучасної сцени. Хто вони?

24 Форум видавців у Львові набирає обертів та дивує своїх відвідувачів все новими та захоплюючими подіями. Так сьогодні, 14 вересня о 14:00 відбувся справді вартий уваги мистецький захід – презентація книги відомого театрального критика Олега Вергеліса «Українська драма, янголи і демони сучасної сцени». Кожен присутній зміг поринути в особливу атмосферу справжніх любителів театру і послухати з уст автора коротку історію створення та видання книги.

У приміщенні Палацу Потоцьких,  в одній із його вишуканих зал відбулась презентація книги «Українська драма, янголи і демони сучасної сцени» Олега Вергеліса. Як підмітив автор, історія створення і видання цієї книги доволі цікава, адже мала прикрашати ще минулорічний Форум видавців, але не склалося. Проте, пообіцявши самому собі та директору Форуму Олександрі Коваль, книга потрапила на цьогорічний 24 Форум видавців. Це видання має особливий характер, оскільки за словами пана Олега є своєрідним поверненням боргу Богдану Сильвестровичу Ступці, видатному театральному діячеві, творчий шлях якого викликає захват та шквал аплодисментів. Саме Богдан Ступка є тією зіркою, яка освітлює новий простір українського театру, творення якого, зі слів автора, є основною ідеєю видання.

Книга вміщує 39 сюжетів, есе, нарисів, рецензій, у яких висвітлена неповторна мить театру. Олег Вергеліс як справжній театральний критик відзначає, що скільки б разів ти не переглядав одну й ту ж виставу, скільки б ти не пробував зануритись у неймовірну магію театру, тебе переповнюватимуть кардинально різні та несхожі на попередні емоції. У кожній з вистав ти матимеш змогу знайти свого янгола і виокремити  свого демона. Сам автор під час презентації прекрасно володів словом та аудиторією, намагався якомога більше продемонструвати свою щирість та скромність водночас. Він висловив свою мрію побачити на найближчих Форумах видавців чудові видання книг про Федора Стригуна, Богдана Козака, Сергія Данченка, Бориса Романицького та інших сучасних театральних світил та унікальні розповіді про їхню  лепту у розвиток театру, їхню енергію, вкладену у кожен мистецький епізод.

Видавець презентованої книги жартівливо сказав про важкість співпраці з Олегом Вергелісом: «Надрукували йому текст, він переписує, дали йому верстку, він переписує». Проте відразу ж додав: «Працювати з Олегом, направду, легко, оскільки ми вважаємо його найкращим театральним критиком».

Олег Вергеліс принагідно згадав про зустріч з Богданом Ступкою та його таке коротке, але таке насичене інтерв’ю про рідний Львів. Театральний критик майстерно змалював цю подію, чим ще більше зацікавив аудиторію. Він згадав про улюблену фразу митця: «Актор має бути дурнем». Цей вислів і сьогодні є актуальний  і, за словами критика, по-справжньому усвідомлений сучасними акторами.

Частина презентації відбувалась у цікавому діалозі між видавцем і автором, що спричиняло вибухи сміху та захоплені оплески. Олег Вергеліс вів активний діалог між своїми друзями, які теж завітали на презентацію. Обидві сторони ділились своїми глибокими думками щодо майбутнього театру та згадували свій театральний досвід.

Загалом у презентаційній залі витала приємна дружня атмосфера, поєднана спільним захопленням мистецьким дивом, театром. Кожен з присутніх був задоволений презентацією та  по-справжньому захоплений перспективами розвитку справжнього українського театру.

Автор: Галапач Юлія

Фото: Костик Галина

 

×