• 16 Вересня, 2019

Жіноча поезія. 8 авторок на 26 BookForum

Головний культурний фестиваль країни — це зустріч із найактуальнішою літературою і прем’єри довгоочікуваних книжок. Серед них — поетичні збірки і вже відомих авторів і авторок, і тих, хто перебуває на початку свого творчого шляху. У цій підбірці знайомимо ближче з більш як 30 поетками на 26 BookForum. 

Українсько-американський тандем

Поетичні читання-тандем від поеток з США та України відбудуться 20 вересня у театрі імені Леся Курбаса. Американська авторка Олена Дженнінґс та українська поетка Анна Малігон читатимуть свої вірші. Мова читань — українська та англійська. Вірші Олени паралельно звучатимуть в українському перекладі. На відвідувачів також чекає коротка дискусія, що таке жіноча поезія і чи доцільне таке визначення, що спільного та відмінного у поезії учасниць.

Місто жінок

Урбаністична поезія — не нове явище для української літератури. Але спробуймо поглянути, як сучасні поетки бачать життя у місті: чи існує інакший, суто жіночий погляд на мегаполіс та існування в ньому. Читання за участі Елли Євтушенко, Оксани Гаджій, Анни Малігон, Карини Тумаєвої, Олени  Степаненко та Яніни Дияк відбудуться 20 вересня у готелі «Ріус». 

Жіноча поезія Львова

Авторки Олена Галета, Маріанна Кіяновська, Галина Крук, Ірина Старовойт, Марта Мохнацька, Юлія Мусаковська та Сенчишин Ярина дискутуватимуть 20 вересня у театрі імені Леся Курбаса про жіночу поезію Львова.  

Колискова для чоловіків

Жіноча грузинська поезія у перекладі лунатиме на 26 BookForum 21 вересня. Вірші Като Джавахішвілі зі збірки «Колискова для чоловіків» декламуватимуть під супровід гітари.

Поезія, що рятує

Юлія Ілюха, Наталія Маринчак, Юлія Баткіліна та Марко Терен є учасницями соціально-поетичного мультимедійного проекту #ТамДеВдома. Це 112 віршів про любов та війну. 21 вересня на фестивалі разом з іншими учасниками проекту вони дискутуватимуть про те, як творчість допомагає психологічній реабілітації ветеранів бойових дій. 

Почути причетну

Чи чуємо ми одна одну? Під час читань своєї нової поезії Мар’яна Савка, Оксана Луцишина та Маріанна Кіяновська говоритимуть про особистий простір і ламання кордонів, про загартованість і вразливість, про усе, що дає нам сил і що нас руйнує. Подія відбудеться 20 вересня у театрі імені Леся Курбаса. 

Вечір індійської поезії

Поетки Кавіта Джиндал та Шанта Ачарья разом із поетом Сонетом Мондалем влаштують на 26 BookForum вечір індійської поезії. Подія відбудеться у театрі імені Леся Курбаса. 

Експлуатація тексту

21 вересня презентують проект «Експлуатація тексту: Exp(txt)». Це фінальний етап, де команда з восьми поеток представить блок із 64 текстів, пов’язаних між собою певними смислами. Учасницями є Аліна Данилова, Дар’я Суржак, Настя Лапа, Анастасія Фінік, Тая Бережецька, Катерина Туз.

Замовляння з Карпат

На фестивалі відбудеться презентація творчості Власти Власенко. Авторське читання поезій з музичним супроводом джембе, дримби, з використанням візуального тла. Поезія з елементами діалектизмів карпатського регіону, замовлянські мотиви.

З нерва

Переможиця Міжнародного поетичного конкурсу «Гайвороння»-2019 Галина Гулієва презентує свою поетичну збірку «З нерва», видану в результаті перемоги в конкурсі.

Подорож з поезією та музикою

Франко-окситанська поетка Аурелія Ласак і українська поетка Марія Титаренко виступатимуть на 26 BookForum кроскультурним поетично-музичним дуетом. На відвідувачів чекає читання-перформанс українською та англійською із залученням відеосупроводу і вишуканої бандури Квітки Созанської. Подія відбудеться у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса.

Ніхто нас тут не знає

Поетка Катерина калитко презентує нову поетичну збірку «Ніхто нас тут не знає і ми нікого» 22 вересня у театрі імені Леся Курбаса.

Голі

Поетка Любов Якимчук та саунд-дизайнерка Олеся Здоровецька влаштовують музично-поетичний перформенс «Про таких кажуть: голі». Подія відбудеться 22 вересня.  

Оптика Бога

Нова збірка віршів Мар’яни Савки «Оптика Бога» — про те, що «розриває і зраджує, те, що давить у горлі, те, що кричить». Поетка читатиме під відеоісторію від Творчої майстерні «Аґрафка», яка й проілюструвала книгу. Презентація відбудеться 22 вересня у театрі імені Леся Курбаса. 

Більше знаходьте у програмі 26 BookForum

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців». Співорганізатори:
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.  

×