fbpx
  • 16 Вересня, 2017

Зустріч з письменником Ґжеґожем Касдепке

15 вересня у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбулась зустріч з читачами польського письменника, сценариста і журналіста Ґжеґожа Касдепке. Також гостями заходу були видавці автора: директор видавництва «Урбіно» Анатолій Іванченко і директор Видавничого дому «Школа» Василь Федієнко.

Зустріч почалася короткою гумористичною виставою, в якій головними героями були персонажі книг Ґжеґожа Касдепке. А потім відбулась жвава розмова із автором, який зацікавив дітей з перших хвилин. Недивно, адже не кожен митець може запросити спитати у нього про розмір ноги чи любить він цілуватися.

Навіть на найбанальніші «скільки вам років», «які книги ви любите», «яка наступна книга» автор знаходив жартівливу відповідь. Але на питання «де видають ваші книги» запевнив дітлахів цілком серйозно: у Німеччині, Словенії, Іспанії та навіть у країнах Азії, в яких сам письменник ще не побував.

Літератором Ґжеґож вирішив стати, коли в дитинстві одного разу захворів і почав читати комікси. Першою книгою молодого автора стала «Касперіада». Коли автора запитали, чи схожий він на тата з цієї книги, він з усмішкою на лиці відповів, що сам «не дуже розумний тато» і трохи соромиться цього.

Після того відбулась невеличка вікторина по книгах, як виявилося, надзвичайно популярного автора, адже читачі відповідали мало не до того, як питання дочитували до кінця. Були завдання і  для детективів-початківців. У читальному залі заховали окуляри і кактус, які потрібно було знайти. Пошуки тривали недовго, такими уважними були дітлахи.

Всім було цікаво, чи планується продовження книги «Пригоди детектива Ниточки», тому приємною новиною для шанувальників історій стала інформація, що наступна частина з’явиться вже за два тижні. У майбутньому Ґжеґож Касдепке має намір написати серію з восьми книг, остання з яких буде присвячена любові. До речі, за мотивами його книги вже створили комп’ютерну гру.

Автор поділився з аудиторією кількома подробицями зі свого творчого і особистого життя. Наприклад, про те, що книгу «Я не хочу бути принцесою» він написав за один день, а на створення ілюстрацій пішло сім місяців. Сказав автор і те, що якби не став письменником, то був би кухарем, тому що дуже любить їсти.

Після заходу усі охочі могли взяти автограф й сфотографуватись з автором.

Автор: Круткевич Анастасія

Фото: Велика Марія

 

 

×