Де жінці шукати коло безумовної підтримки

Де жінці шукати коло безумовної підтримки

У вже традиційному кластері «Жінки в темі» 28 BookForum кураторки Ірина Славінська та Лариса Денисенко очолять дискусії про жінок та обговорять нетипові жіночі професії, соціальні стереотипи, ґендерні ролі. А головне — де і як жінкам шукати коло підтримки у світі, що надиктовує свої ready-made формули «правильного» життя.


Кураторки мають різний професійний бекграунд. Ірина Славінська — письменниця, журналістка, перекладачка, літературознавиця, продюсерка радіо «Культура» та членкиня Українського ПЕН.


Лариса Денисенко — правозахисниця, письменниця, теле- та радіоведуча.


Ось як вони описують концепцію кластеру: "Жінка в темі. В колі безумовної підтримки"


"Навколо кожної з нас так багато людей квапляться в деталях розповісти, що з нами не так. І одним із важливих жестів солідарності та підтримки є прийняття. Без оцінок зовнішності, віку, походження, без коментування “правильних” або “неправильних” рішень, без осуду обраних стратегій сімейного життя. Пошук кола своїх — свого кола безумовної підтримки — є однією з головних задач людини, котра дорослішає й росте, розвивається впродовж життя. Саме тому підлітки починають шукати свою “зграю”, а потім вчаться розрізняти справжню дружбу та відповідальність й токсичні стосунки. 


Жінки особливо потерпають від осуду оточення: стереотипи в медіа та масовій культурі пропонують ready-made формули “правильних” життя та зовнішності. Таким чином жінка опиняється ніби в шпагаті: між вимогами бути красивою, доброю господинею, турботливою матір’ю, вічно молодою, кваліфікованою та досвідченою працівницею, по-житейськи мудрою, здатною на роботі працювати так, як жінка без родини, а вдома обслуговувати всіх так, як жінка без кар’єри…


Тривогу, що виникає в такому контексті, можна розвіяти в колі безумовної підтримки. Важливою складовою тут є боротьба зі стереотипами — створення в медіа репрезентації різних життєвих стратегій, надання слова тим, кого в медіа зазвичай не чують. Важливою сюжетною лінією дорослішання тут буде історія про сестринство — слова жінок, яким довіряєш, розмова й обмін досвідом із жінками, яким довіряєш. І єднання задля руйнування скляних стін і стель".


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.


Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.