У рамках 28 BookForum Андрій Садовий відзначив графічні романи

У рамках 28 BookForum Андрій Садовий відзначив графічні романи

Сьогодні, у РадіоГаражі, з нагоди завершення 28 Міжнародного книжкового форуму у Львові, було відзначено дипломами та грошовими призами два видавництва за працю над графічними романами для дорослих та дітей.


Міський голова Львова з дружиною завітали у РадіоГраж, аби від львівської громади нагородити дипломами та грошовими призами видавництва, що створили комікси для дорослих та дітей.


У дитячій номінації диплом та 25 тисяч гривень отримало видавництво Lantsuta publisher та комікс «Група Фаетон. Фортунці. Частина 2», автор: Марія Ланцута

У дорослій номінації диплом та 25 тисяч гривень отримало видавництво IST Publishing та комікс «У м'яті», автори: Борис Філоненк, Данил Штангеєв, Антон Резніков.

«Не любити комікси не можна, їх не лише треба любити, треба робити все можливе, щоб мальописи розвивались, розширювались, щоб їх ставало більше і більше. Тому ми вирішили поправити ситуацію і від Львівської міської ради зробити окремі подарунки для коміксів. Відтак, ми обрали і дорослу, і дитячу номінації. Ми багато експертів залучили для визначення, бо комікси – це щось особливе», - розповів мер Львова Андрій Садовий.
«У нас багато дітей і в них така ж проблема, як і в інших – вони не дуже люблять читати. На допомогу нам приходять комікси. Ми вчора також переконувались, чи добре ми обрали, запитуючи сина Антонія», - сказала Катерина Кіт-Садова, дружина міського голови Львова.
«Ми тестували вибір на дітях, бо їхня думка важлива», - підкреслив мер Львова.


Як повідомила Софія Челяк, програмна директорка BookForum, всі комікси, які були подані на конкурс Best Book Award 2021, будуть передані у львівську медіатеку.


Нагадаємо, цього року журі Best Book Award не змогло визначити переможця у категорії «Графічні романи».


Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.