Чи існує репутація на книжковому ринку? На 28 BookForum презентували результати дослідження

Чи існує репутація на книжковому ринку? На 28 BookForum презентували результати дослідження

На 28 BookForum презентували результати дослідження про репутацію на книжковому ринку.

Учасники події: Артем Захарченко, письменник, журналіст і редактор, медіа-аналітик, викладач; Олена Захарченко, авторка шести книжок містично-етнічної прози – «Чари», «Юрба», «Вишивані гарбузи», «Брат-і-сестра», «Дівчинка з химерами», «Сім воріт», та казкової повісті для дітей «Хутір»; Роксолана Авраменко, дослідний теми сторітеллінгу, пропаганди, поширення інформаційних криз, активна читачка та спостерігачка книжкового ринку з часів «Бу-Ба-Бу». 


Про етапи й результати дослідження говорили Артем Захарченко, Олена Захарченко і Роксолана Авраменко. Дослідження проводили за ґрант Українського культурного фонду.

"За час роботи ми зрозуміли, що великі видавництва не вміють комунікувати з аудиторією", - каже Артем.

Він пояснює, що часто на чолі компаній-лідерів ринку стоять харизматичні власники, які й ведуть комунікацію, проте вони не завжди вміють робити це правильно. 

Артем Захарченко: "Ми зрозуміли, що великі видавництва не вміють комунікувати з аудиторією. У піарників є приказка: якщо настала криза, забери телефон у свого начальника. Часто харизматичний власник комунікує напряму, але не завжди знає, як робити це правильно".


Одну з ключових ролей у питаннях репутації видавництва відіграють соцмережі. Про це говорила Олена Захарченко на прикладі кейсу видавництва "Фоліо". "На захист "Фоліо" був написаний один пост, який майже не розійшовся в мережі", - розповідає вона. Саме тому "Фоліо", за її словами, запам'ятається як видавництво, яке робить неякісні переклади. 


Під час дослідження з'ясували, що питання відповідальності й репутації видавництва входить у першу трійку ознак, за якими обирають книги представники фокусних груп.


Записи подій 28 BookForum  доступні онлайн безкоштовно на сайті bookforum.ua. 

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.