20 000 відвідувачів прийшли на ювілейний BookForum

Lviv BookForum завершився! Від 4 до 8 жовтня фестиваль об’єднав у Львові наживо 20 000 гостей та 62 348 глядачів онлайн. Понад 300 годин дискусій, знайомств, нетворкінгу і книжкового шопінгу — розповідаємо про наші ключові результати!


BookForum 2023 у цифрах:

20 000 відвідувачів наживо

62 348 глядачів онлайн

25 панельних дискусій

308 учасників подій

25 іноземних гостей

150 подій від видавців

8 основних локацій

47 видавництв на ярмарку


Цього року BookForum вперше відбувався у Пороховій вежі, а книжковий ярмарок розгорнувся навколо – у громадському просторі. Події фестивалю також проходили в Артцентрі «Дзиґа», у Музеї етнографії та художнього промислу

Інституту народознаства НАН України, в American House, у Львівській обласній бібліотеці для дітей

 та у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука, на локації РадіоГараж, у Книгарні Є та Нижньому залі Театру ляльок.

Щодня учасники BookForum мали до вибору десятки цікавих подій: панельні дискусії, зустрічі з письменниками, презентації, майстер-класи, автограф-сесії, насичену дитячу програму. Усі заходи так чи інакше відбувались у контексті фокусної теми 30-го Lviv BookForum — «Перепис майбутнього»

. Багато говорили про життя після війни, відбудову, майбутнє медіа, свободу думки, екзистенціальну стійкість, російську пропаганду. 


Найбільше гостей зібрала зустріч за участі Славенки Дракуліч, Вахтанґа Кебуладзе, Енн Епплбом, Тетяни Огаркової та Максима Яковлєва  («Війна як крах цивілізації: чи буде щастя після війни?»). У топі з відвідувань – також панельна дискусія за участі Оксани Забужко, Еви Томпсон (США) та Шарлотти Гіґґінс (Велика Британія) («Колоніальний дискурс у російській літературі: як ми (не)розуміємо “російську душу”»). 


Гості вподобали й ексклюзивну панель про поєднання гумору і травматичного досвіду, у якій взяли участь українська комікеса Настя Зухвала, блогерка Олександра Гонтар, британський комік Девід Шнайдер і шотландський сатирик Армандо Януччі. А ще — «Сучасні міфології: чи потрібні ще герої у 21 столітті?» за участі Емми Антонюк Пітера Померанцева (Велика Британія), Вахтанґа Кебуладзе та Олени Гусейнової.


Переглянути всі дискусії можна за посиланням


Lviv BookForum є міжнародною літературною подією і щороку приковує до України увагу світової літературної спільноти. Записи онлайн трансляцій англійською доступні на сайті Hay Festival – digital партнера Bookforum. Українською записи можна переглянути на YouTube BookForum.

А також шукайте свої світлини за посиланням (окрема подяка Віталію Грабару з агенції LUFA та Анастасії Теліковій).

Організатори висловлюють подяку усім партнерам, видавцям, медіа та учасниками фестивалю.

Не прощаємось: Lviv BookForum повернеться вже за рік. Почуємось і побачимось наступної осені! Стежте за новинами BookForum, найактуальніше завжди на сайті та в соцмережах: InstagramFacebook.


30-й Львівський міжнародний BookForum відбувся за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), Open Society Foundation та Львівської міської ради.

Організатор: громадська організація «Форум видавців»

Digital партнери: HAY Festival, ZINC Network

Програмні партнери: Українсько-Єврейська Зустріч, PEN Україна, IWM, Book Aid International in Ukraine/Africa, Радіо Культура, Українська правда, Еспресо, Видавництво Старого Лева.

Генеральні медіапартнери: Суспільне мовлення, Українська правда, Еспресо

Партнер спеціального проєкту: Читомо — медіа про книжки

Спеціальні медіапартнери: Радіо Культура, Суспільне Культура, Радіо Свобода та проєкт «Ти як?», Лівий берег, NV, ТРК Перший Західний, Твоє Місто, Детектор медіа

Інформаційні медіапартнери: Український тиждень, StarLightMedia, Громадське Радіо, Бабель, Лірум, Lviv Travel, Zaxid.net, Високий замок, Суспільне Львів, ТРК «Львівська хвиля», Збруч, Львівська пошта, Газета в дорогу, Український інститут книги

Інтернет-партнер: Копійка

Партнери з поселення: Leopolis, Ibis, Ibis styles

Партнери з проведення: Артцентр «Дзиґа», Інститут народознавства НАН України, America House Lviv, Львівська обласна бібліотека для дітей, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, РадіоГараж, Книгарня Є

За сприяння: Управління культури Департаменту розвитку ЛМР, Департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА, Головного управління національної поліції у Львівській області, Управління СБУ у Львівській області, Управління безпеки Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури, ЛКП «Зелений Львів»