Ми прокинемось іншими: розмови з сучасними білоруськими письменниками про минуле, теперішнє і майбутнє Білорусі

  • Видавництво: Publishing House 21
  • Автор: Ія Ківа
  • Мова видання: Українська мова
  • Іллюстратор: Анна Редько (ілюстрація на обкладинці), Юля Цімафєєва, TUT.by, Ксєнія Галубовіч (фото); Наталія Олійник (дизайн, макет)
  • Перекладач: Наталія Бельченко, Ія Ківа, Лесик Панасюк, Олександр Ірванець, Остап Сливинський, В’ячеслав Левицький, Маріанна Кіяновська, Дарина Гладун
  • Рік видання: 2021
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 240

Анотація

Від 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають протести проти злочинного угруповання, що зве себе владою. Ці протести вже встигли поділити життя білорусів на «до» та «після». Книжка «Ми прокинемось іншими» – запрошення послухати неймовірно красиву і водночас страшну музику революції голосами десятьох сучасних білоруських письменників: Таццяни Нядбай, Ганни Сєвяринєц, Альгєрда Бахаревіча, Мариї Мартисевіч, Дмітрія Строцева, Юлі Цімафєєвої, Уладзя Лянкєвіча, Андрея Хадановіча, Вальжини Морт і Уладзімєра Арлова. Послухати, щоб почути не лише свідчення, аналітику й роздуми білоруських інтелектуалів, а і надію та відчай, гордість і біль, впевненість і скепсис, радість і страх людей, які заслуговують на повагу, гідність і емпатію, адже без усіх цих емоцій та їхніх обертонів неможлива будь-яка солідарність і правдиве розуміння того, що відбувається в Білорусі. Однак ці інтерв’ю з білоруськими письменниками – не лише розмови про Білорусь сьогоднішню, Білорусь за Лукашенки, а й спроба побачити й зрозуміти Білорусь у тяглості: з її історією, традиціями та національними особливостями. У чомусь дуже схожу на Україну, а в чомусь радикально від неї відмінну. Для всіх, хто готовий прийняти чужу трагедію як свою і розділити радість сусіда як власну.

На обкладинці ілстрація Анни Редько з серії Belarus2020 «Пишіть листи політв’язням» (2020).

Авторка проєкту та упорядниця Ія Ківа.

Авторка ідеї Оля Гнатюк.

Керівниця проєкту Тетяна Терен.

Бібліотека Українського ПЕН.

Видання здійснено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Про видавництво «Publishing House 21»

"Publishing House 21" is a Chernivtsi publishing house, which has been on the market since 2004. Specialization: Ukrainian and translated literature; artistic, non-fiction literature of modern Ukrainian and world authors German-language authors from Ukraine, manuals, scientific research; memoirs and ticket literature of European authors.