Антологія української кінокритики 1920-х. Том 2. Кіно / Експеримент

  • Рік видання: 2019
  • Обкладинка: тверда

Анотація

Антологія української кінокритики 1920-х - нова книжкова серія Довженко-Центру, що досліджує та об'єднує найцікавіші, оригінальні та впливові критичні статті 1920-х років про кіно.

Том 2. Кіно / Експеримент.

Другий том антології присвячено дискусії про авангардне кіно на сторінках української преси. У 1920-х зверхнє ставлення до кіно як чистої розваги залишилося в минулому, а на машину пропаганди кіноіндустрія ще не перетворилася. Змушена наздоганяти європейську, українська кінокритика досить швидко і не завжди розбірливо синтезувала старі проблеми, нові й складніші теорії. Авангардне кіно в цій дискусії займало особливе місце. Саме в описі різноманітних форм експериментального фільму українська кінокритика вперше звернулася до онтологічних питань: що таке кіно і чим воно має бути?


Упорядники антології Станіслав Мензелевський та Олександр Телюк. Автор передмови: Олександр Телюк

Про видавництво «National Center of Oleksandr Dovzhenko»

The National Center of Oleksandr Dovzhenko (Dovzhenko Center) is the largest cinema archive in Ukraine, which stores over 5000 titles of artistic, documentary, animated Ukrainian and foreign films and thousands of archival documents on the history of Ukrainian cinema.