Нова кухня вітамінова

  • Видавництво: Avtors'ka Kukhnya Ukrayins'ka
  • Автор: Осипа Заклинська
  • Мова видання: Українська мова
  • Іллюстратор: Валентина Арєп'єва
  • Рік видання: 2017
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 304

Анотація

По суті, це книга про здорове харчування 1928року. Кухня, в основному, безм'ясна, вегетаріанська. Знаменита не тільки рецептами, а ще й влучними порадами авторки, що стосуються не лише столу: "Їсти треба мало, але добірно", "Не відвідувати нікого зачасто... бо, найприємнійша і інтересна особа стане тоді буденною"

«Нова кухня вітамінова» вперше видана у Львові в 1928р. Автор книги, Осипа Заклинська, була модерновою, добре освіченою, надзвичайно організованою і прогресивною жінкою, активною у громадському житті, була членом організації «Союз Українок», але головне місце в її житті займала родина, дім. У чому унікальність цієї книги? Не тільки в мові, якою вона написана. Читаючи її, ви ніби переноситесь у Галичину початку XX ст., відчуваєте дух старого Львова. Не тільки рецептами старовинної української, а передовсім галицької, кухні, яких тут понад тисячу. Це ще й: – книга про ведення дому та плекання домашнього затишку, бо «У тій родині, де нема порядку, де недбало вариться, не може бути здоровля і щастя»; – книга про культуру їжі: «Їсти потрібно небагато, але добірно», «при столі стараймося о погідний настрій, добре і зі спокоїм погризім страву...»; – книга про здорове і збалансоване харчування: «Соли уживати якнайменше», «здорова кухня відкидає фабричний оцет», «Важність вітамін для удержання свого здоровля і своєї родини». Осипа Заклинська мріяла зреформувати українську кухню «а станемо на добрій дорозі до відродження нашого народа і людства і піднесення життєвих сил у наших дітей». Звідси і промовиста назва книги – «Нова кухня вітамінова»

Про видавництво «Avtors'ka Kukhnya Ukrayins'ka»

Revised editions of Ukrainian signature recipes from 19-20 centuries. Researching and popularization of authentic Ukrainian cuisine.