Ведмідь

  • Рік видання: 2021
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 96

Анотація

Лауреат Гонкурівської премії в жанрі новели 2019 року, бельгійська письменниця Каролін Ламарш уславилась у різних жанрах: новели, есе, поезії, радіоп’єси, романи, казки. Однак ніде її вишукана сакральна багатогранність не сяяла так, як у густому і неймовірно поетичному тексті роману «Ведмідь», сповненому алюзій та підтекстів у дусі Анаїс Нін. Це щемка інтимна оповідь автора, яка розривається між двома почуттями: прагненням невинності та пристрастю до чоловіків. Сублімувати свою нестримну любов до священника з маленького містечка край лісу їй вдається винятково через літературу. І саме Слово і Любов — у центрі цієї «чорної перлини» творчості Ламарш, її улюбленого роману, за словами самого автора. Це вже третя її книжка в українському перекладі — після «Дня Пса» (1996, премія ім. Віктора Росселя) та «Галявини край лісу» (2019, Гонкурівська премія).

Каролін ЛАМАРШ [Caroline Lamarche]

Каролін Ламарш народилась у бельгійському місті Льєж. Дитинство провела на півночі Іспанії, юність – у Парижі. Закінчивши факультет Романської філології, помандрувала до Африки. Викладала французьку й англійську мови у школах Нігерії. Наприкінці 1970-х повернулася до Бельгії, де переймалася двома справами – родиною і літературою. За її словами, тільки коли почала писати, позбулася безсоння. Сни лягли на папір. Авторка численних романів, збірок новел і поезій, радіоп’єс. Лауреатка багатьох премій.

Мене часто запитують – чи я «повністю вигадую» свої історії. І я – замість плутатись у чудернацьких визначеннях, про яку з них публіка зазвичай запитує у авторок «надто жіночих» творів, – кажу, що всі вони є певним «результатом», а саме:

Усе, що відбувається, виникає внаслідок чогось і має стійкі ознаки (Словник «Le Petit Robert»).

Не наполягаю на «стійких ознаках» моїх творінь. Проте очевидно, що навіть у наймізернішому з моїх учинків присутній диктат результату, і результат цей – письмо…Про видавництво «Anetta Antonenko Publishing House»

Established by Anetta Antonenko. Earlier — co-owner and director of Calvaria Publishing House. We publishing: contemporary Ukrainian literature, modern world literature, work of contemporary philosophers, sociologists and political scientists around the world.