Шульцівський словник

  • Видавництво: Дух і літера
  • Мова видання: Українська мова
  • Перекладач: Павлишин Андрій
  • Рік видання: 2022
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 504

Анотація

Укладений найвидатнішими польськими шульцологами початку XXI століття ≪Шульцівський словник≫ охоплює усі царини й галузі шульцології – в ньому йдеться не лише про життя та творчість, але й про легенду геніального письменника з Дрогобича Бруно Шульца (1892–1942) та рецепцію його творчості. Біографічний аналіз, зосереджений на повторюваному і типовому, доповнили пошуки одноразових, конкретних подій, які не створюють легендарної структури, але надають їй індивідуального відбитку. Поруч із поясненнями та коментарями до мовних особливостей Шульца, словник містить розсип гасел про представлений ним світ, а також реєстр вищих семантичних укладів, поєднуючи літературний і мистецький виміри тієї самої, хоча й амбівалентно представленої Шульцом дійсності. Окрема царина – це літературні апеляції до Шульца, Шульц як тема поезії, кінематографічні й театральні пригоди його творчості. 289 гасел, супроводжуваних рясним ілюстративним матеріалом, водночас позначені індивідуальними партикулярними й ексцентричними зацікавленнями дослідників та інтерпретаторів творчості Шульца.

Видавництво присвячує цю публікацію 130-й річниці від дня народження великого письменника та графіка і 80-м роковинам від дня його трагічної загибелі в часи Шоа.

Про видавництво «Дух і літера»

Видавництво друкує твори гуманітарної класики зарубіжних і вітчизняних авторів з філософії, соціології, історії, політології, економіки, культурології, богослов’я, юдаїки тощо, а також видає гуманітарний часопис «Дух і літера».