Роздуми про двадцяте століття

  • Видавництво: Човен
  • Автор: Тоні Джадт, Тімоті Снайдер
  • Мова видання: Українська мова
  • Перекладач: Павло Грицак
  • Рік видання: 2019
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 384

Анотація

«Ця книжка є історичною розвідкою, біографією та етичним трактатом», — вважає один із її співавторів американський історик Тімоті Снайдер. У фокусі його розмов із Тоні Джадтом – «історія сучасних політичних ідей у Європі та Сполучених Штатах; влада і справедливість у розумінні ліберальних, соціалістичних, комуністичних, націоналістичних і фашистських інтелектуалів від кінця XIX до початку XXI століть». На думку Тімоті Снайдера, одними із найважливіших у їхніх розмовах із Тоні Джадтом стали «роздуми про обмеження (і здатність до відродження) політичних ідей, а також про моральні поразки (і обов’язки) інтелектуалів у політиці».

Водночас «Роздуми про ХХ століття» — це також і біографія історика й есеїста Тоні Джадта, який народився в Лондоні в середині XX століття, після катаклізмів Другої світової війни та Голокосту, у час, коли комуністи утверджували владу у Східній Європі.

Тоні Джадт (1948–2010) — британський та американський історик, публіцист, публічний інтелектуал. Член Американської академії мистецтв та наук і Британської академії. Викладав у Кембриджському, Каліфорнійському, Оксфордському та Нью-Йоркському університетах. Заснував Інститут Ремарка при Нью-Йоркському університеті та був його директором. Автор багатьох досліджень з історії Європи ХХ століття, зокрема історії Франції. Найвідоміша книга Тоні Джадта — «Після війни: історія Європи від 1945 до нашого часу».

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, публічний інтелектуал. Професор Єльського університету; фахівець з історії Східної Європи ХХ століття, зокрема історії України, Польщі, Росії. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та Голокосту. Українською мовою опубліковано декілька книг Тімоті Снайдера, зокрема «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним»; «Чорна земля. Голокост як історія і застереження»; «Українська історія, російська політика, європейське майбутнє»; «Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь»; «Червоний князь».

Книга вийшла друком українською за сприяння Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

Про видавництво «Човен»

«Човен» — видавництво репортажної та документальної літератури. Наші книжки розповідають про світ, відкривають читацтву розмаїті культури, краї та історії, зокрема й українські — з нових перспектив. Ми спеціалізуємося на літературному репортажі й есеїстиці, біографічній та історичній літературі, виданнях про медіа та науку. Видавництво «Човен» створено 2017 року у Львові з ініціативи ГО «Львівський медіафорум». Співзасновниками виступили Остап Процик та Ігор Балинський.