Вага снігу

  • Видавництво: Видавництво Анетти Антоненко
  • Автор: Крістіан Ґе-ПОЛІКЕН
  • Мова видання: Українська мова
  • Іллюстратор: Вадим Карасев
  • Перекладач: Ростислав НЄМЦЕВ
  • Рік видання: 2019
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 160

Анотація

Молодий чоловік вирушає до батька, якого не бачив уже багато років, дорогою потрапляє в автомобільну аварію. Люди із закинутого десь у горах селища рятують його. Нянькою оповідача стає загадковий Маттіас ‒ друг, тиран, майстерний кухар і любитель розповідати історії. Їхня спільна домівка стоїть на краю села, засипаного снігом. Усю довгу зиму їм доведеться боротися за життя, за збереження людської подоби, віри та надії на прихід весни. 

Як? 

За допомогою уяви, яка є «одним із проявів відваги». 

·      Лауреат літературної премії Генерал-губернатора Канади

·      Лауреат літературної премії Франція — Квебек

·      Лауреат літературної премії колеґіантів (Канада)

·      Лауреат премії молодої зміни Монтережі

·      Лауреат премії ліцеїстів / Міжнародна асоціація квебекських студій — Швеція — Естонія — Барселона

·      Фіналіст премії Рінґет

·      Фіналіст премії книготорговців Квебека (Канада)

·      Літературна премія (Естонія)

 

Я прочитала «Вагу снігу» восени. ...Вона просто збила мене з ніг, ця книга, вона ідеальна, створена з такою точністю, як годинниковий механізм. Настільки своєрідний і сильний голос автора... Майже кожен розділ починається з опису снігу: здається, що якоїсь миті це стане неможливим, що це математично нереально, але ж ні, це відбувається увесь час! Є дуже сильні образи, але їх не виставляють напоказ, це не самозакоханість. Така  простота стала результатом абсолютної майстерності мови та всесвіту автора. Крім того, книга змушує нас увесь час чогось чекати. Це захоплює, навіть там, де нічого не відбувається, не відчуваєш жодного розчарування. Ти йдеш до кінця. Це сила руху.

 Домінік Фортьє, La Presse


Крістіан Ґе-Полікен зумів занурити нас в історію похмуру й гіпнотичу. Історію, яка скеровує увагу на сповнену драматизму й холодну красу пейзажу, соціальні зв'язки, що рвуться, розгубленість і насильство, які дрімають, притлумлені зимою, але ладні ожити з першими вісниками відлиги. Гімн півночі й один із найсильніших романів цього сезону.

Крістіан Демьоль, Le Devoir


Про видавництво «Видавництво Анетти Антоненко»

«Видавництво Анетти Антоненко» засновано Анеттою Антоненко в жовтні 2013 року. З травня 2014 «зосередилася на власному проекті, який стає все більш впливовим на ринку» (Forbes, 15.01.2016). Що ми видаємо: сучасна українська література, сучасна світова література, знакові праці сучасних філософів, соціологів і політологів світу.