І у кожного зброя була за плечима…

  • Видавництво: Букрек
  • Автор: Степан Лепех
  • Мова видання: Українська мова
  • Рік видання: 2020
  • Обкладинка: тверда

Анотація

Оповідки, які увійшли до цієї книги, тематично пов’язані національно-визвольною боротьбою українських партизанів у 1930-1950 роках проти польських, а відтак – більшовицьких окупантів за Українську Самостійну Соборну Державу. Географічно вони охоплюють терени не тільки Західної України, а й Закерзоння, Вінниччини, Хмельниччини, Рівненщини, Волині та інших регіонів.

Автор, використовуючи документи районних, обласних, центральних архівів УПА та матеріали, доступні в інтернет-ресурсах, а також спогади своїх земляків, намагається через художнє осмислення, людські і суспільні характери, дух і мову того часу максимально живими фарбами змалювати українських повстанців, які у неймовірно важких умовах виборювали право жити вільно на своїй, Богом даній землі.

Прототипи героїв оповідок – реальні люди, імена, прізвища та псевдо яких здебільшого збережені. Події, які описуються, історично правдиві до деталей.

Книга ця – ще один неоціненний внесок у скарбницю збереження історичної пам’яті нашого народу задля сьогодення і майбуття.

Про видавництво «Букрек»

Видавничий дім «Букрек» спеціалізується на випуску підручників для шкіл з національними мовами навчання, літератури українських і зарубіжних класиків, сучасних авторів. Щорічно видає близько 100 найменувань книг українською, румунською, німецькою, французькою, англійською, болгарською, ромською, гагаузькою мовами і мовою іврит.