Королева краси з Лінана. Людина-подушка. Усікновення руки в Спокані

  • Рік видання: 2020
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 196

Анотація

Мартін МакДона — сучасний ірландський драматург і кінорежисер, п’єси якого ставлять провідні театри світу. Постановки неодноразово організовували і в Україні.

У п’єсі «Королева краси з Лінана» заторкнуто проблеми нерозуміння й непорозуміння між поколіннями батьків і дітей, де стара егоїстична матір тримає при собі все життя доньку, занапащаючи її особисте щастя, що зрештою скалічує життя усім.

У п’єсі «Людина-подушка» автор вдається до метафор, щоб окреслити проблему жорстокого поводження з дітьми й зображає варіанти того, до чого призводить скалічена з малих літ дитяча психіка, в якій дійсність вже неможливо відмежувати від вигадки.

А в п’єсі «Усікновення руки в Спокані» зображено чоловіка, який усе життя витратив на пошук того, що йому не потрібно й повернути це загалом не вдасться. Та найбільшим розчаруванням для нього стає те, що шукане завжди було з ним, а він цього не помітив.

Мартін МАКДОНА [Martin McDonagh]

(1970) — культовий ірландсько-американський драматург і кінорежисер. Критики обґрунтовано ставлять його театральний доробок на рівні з творами Семюела Беккета, Антона Чехова й Едварда Олбі. Лейтмотив п’єс МакДона — ідентичність периферійної, ізольованої людини, яка прагне втілити життєві мрії, проте не в змозі досягти цього. «Королеву краси з Лінана» було номінована на премію «Тоні» — еквівалент театрального «Оскара», «Греммі» й «Енні» у США. «Людина-подушка» — перша не-ірландська п’єса, своєрідна візитівка драматурга. Вистава здобулася Премії Лоуренса Олів’є 2004 року й була номінована на «Тоні» 2005-го. Моторошні події «Усікновення руки в Спокані» — першої п’єси Мартіна МакДона, яку поставили у ​​США — також відбуваються у глухій провінції, де вбивця намарно шукає втрачену руку… Виставу було номіновано на премію «Ліги драматургів» 2010 року.


Про видавництво «Видавництво Анетти Антоненко»

«Видавництво Анетти Антоненко» засновано Анеттою Антоненко в жовтні 2013 року. З травня 2014 «зосередилася на власному проекті, який стає все більш впливовим на ринку» (Forbes, 15.01.2016). Що ми видаємо: сучасна українська література, сучасна світова література, знакові праці сучасних філософів, соціологів і політологів світу.