Антологія української кінокритики 1920-х. Том 1. Кіно / Аналіза

  • Рік видання: 2019
  • Обкладинка: тверда

Анотація

Антологія української кінокритики 1920-х - нова книжкова серія Довженко-Центру, що досліджує та об'єднує найцікавіші, оригінальні та впливові критичні статті 1920-х років про кіно.

Том 1. Кіно / Аналіза.

Перший том присвячено початкам української кіно теорії. Кіно в Україні здобуло інституційну й економічну основу лише після створення 1922 року Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ). З початком українізації 1923-го гуманітарна критика набирала доконаних форм, а після заснування у 1925 році журналу "Кіно" - першого україномовного спеціалізованого кінематографічного видання - дискусія про кіно стала вже не справою завзятих одинаків, а системним явищем. Про кіно жваво говорили і в художній прозі, і в модних журнальних репортажах, і в класичних газетних рецензіях. І хоча на початку 1930-х років "український ренесанс" силоміць обірвали, а вільний незаангажований розвиток преси й науки колапсував, на той час уже сформувалася українська кінотеоретична школа, яка встигла визначити кілька цікавих векторів розвитку, вартих того, щоб їх віднайти сьогодні.


Упорядники антології Станіслав Мензелевський та Олександр Телюк. Автор передмови: Станіслав Мензелевський.


До збірки увійшли тексти провідних культурних діячів того часу: Миколи Лядова, Казимира Малевича, Валер'яна Поліщука, Михаїла Кауфмана та ін.

Про видавництво «National Center of Oleksandr Dovzhenko»

The National Center of Oleksandr Dovzhenko (Dovzhenko Center) is the largest cinema archive in Ukraine, which stores over 5000 titles of artistic, documentary, animated Ukrainian and foreign films and thousands of archival documents on the history of Ukrainian cinema.