Антологія української кінокритики 1920-х. Том 1. Кіно / Аналіза

  • Рік видання: 2019
  • Обкладинка: тверда

Анотація

Антологія української кінокритики 1920-х - нова книжкова серія Довженко-Центру, що досліджує та об'єднує найцікавіші, оригінальні та впливові критичні статті 1920-х років про кіно.

Том 1. Кіно / Аналіза.

Перший том присвячено початкам української кіно теорії. Кіно в Україні здобуло інституційну й економічну основу лише після створення 1922 року Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ). З початком українізації 1923-го гуманітарна критика набирала доконаних форм, а після заснування у 1925 році журналу "Кіно" - першого україномовного спеціалізованого кінематографічного видання - дискусія про кіно стала вже не справою завзятих одинаків, а системним явищем. Про кіно жваво говорили і в художній прозі, і в модних журнальних репортажах, і в класичних газетних рецензіях. І хоча на початку 1930-х років "український ренесанс" силоміць обірвали, а вільний незаангажований розвиток преси й науки колапсував, на той час уже сформувалася українська кінотеоретична школа, яка встигла визначити кілька цікавих векторів розвитку, вартих того, щоб їх віднайти сьогодні.


Упорядники антології Станіслав Мензелевський та Олександр Телюк. Автор передмови: Станіслав Мензелевський.


До збірки увійшли тексти провідних культурних діячів того часу: Миколи Лядова, Казимира Малевича, Валер'яна Поліщука, Михаїла Кауфмана та ін.

Про видавництво «Національний центр Олександра Довженка»

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.