Вакансія! Дитина Вакансія?

  • Видавництво: Rostyslav Burlaka Publishing
  • Автор: Олена Красна
  • Мова видання: Українська мова
  • Іллюстратор: без іллюстрацій
  • Рік видання: 2021
  • Обкладинка: інтегральна
  • Кількість сторінок: 410

Анотація

Вакансія! Дитина Вакансія? 

Інсайти (не)звичайного директора. Лонгрід асоціацій про школу, яка вчить "бути".


Ця кишенькова книжечка – про буття школи і дитини в ній.

Це порадник про те, як не загубитися в лавині технологій, завдань та методів, повсякденної рутини.

Це своєрідний етикет використання того, що знаєш і вмієш, але в потрібний час і в потрібній ситуації.

Це роздуми про сміливість думати вільно, бути стратегом своєї школи.

Це як включити весь зміст, який необхідний дитині в сучасному світі, в освітній простір школи, але не захаращувати дитячий мозок другорядними речами. Треба відсікти все зайве. Це важко, але потрібно.

Це як не видаватися нудними і не плекати ілюзії, що дорослі знають усе.

Це ваша точка відліку на мапі освітньої карти, і ви точно знатимете куди йти і як отримувати задоволення від роботи щодня, бо це – ваші спільні з дітьми ідеї, досягнення і результати. Ви почуєте еволюційний поклик мети школи.

Ви впустите в школу життя за вікном, зробите її світоглядною, яка подарує кожній дитині розуміння освіти як власної життєвої дороги, навчить бути вільною у своїх думках, мріях, стати незвичайною, унікальною, творити, пред’являти себе світу й отримувати радість від справжнього себе.

Це як спробувати організувати дитяче шкільне життя по-іншому. Не лише керуватися нашим уявленням про світ школи, але й враховувати уявлення дітей про своє життя, життя у школі і включати їх у концептуальну карту розвитку школи. Діти – теж є стейкхолдерами освіти, а ще вони часом суворі, але справедливі й доброзичливі критики.

Це як прийняти те, що старих правил більше не існує. Натомість ми маємо право створювати нові. Не триматися за фіксовану освітню карту, а змінити її на сучаснішу. Нехай вона міститиме не лише наші «що» і «як» повинна знати дитина, а також – «що робити» і «як чинити» в тій чи іншій ситуації. Наповніть цю мапу орієнтирами «навіщо» і «в чому моя цінність», тобто тим, що важливо для дитини, її сенсом «бути», її вірою.

Якщо ми ризикнемо в освітньому просторі враховувати дитячі карти уявлень про дійсність, то школа житиме по-іншому – цілком можливо, значно краще, ніж сьогодні.

Про видавництво «Rostyslav Burlaka Publishing»

The publishing house was established in 2016 by Rostyslav Burlaka - a psychotherapist and founder of the Ukrainian Internet Bookstore of psychological literature ufreida.com.ua. Our books are useful for professional psychologists, psychotherapists and coaches, as well as for anyone interested in psychoanalysis, psychology, philosophy and self-development.