10 моторошних книг на Хелловін від українських видавництв

10 моторошних книг на Хелловін від українських видавництв

До Хелловіну залишилось трошки більше 24 годин, як вам пропозиція полоскотати собі нерви напередодні?

Пропонуємо не кричати: «Цукерки або смерть» або вирізати гарбузам очі, краще почитати жахастики від українських видавництв. Бережіть нерви - у підбірці є дуже страшні екземпляри.

Роберт Шеклі «Пастка на людей». BookChef

Твори Роберта Шеклі вже давно зажили слави класики світової фантастики. Неповторний авторський стиль, сповнений блискучого гумору, яким американський фантаст описує важливі проблеми для всього людства, прагнення до змін і спрямованість у майбутнє, не залишає байдужим жодного читача, примушуючи з часом знову і знову повертатися до його творів, перечитувати і відшуковувати нові грані та прихований зміст.

Оповідання, що увійшли у цю збірку, є одними з найвизначніших у творчому доробку Роберта Шеклі, і допоможуть кожному читачеві прочинити завісу до фантастичного світу космічних пригод, лишивши назавжди закоханість у таємні глибини космосу.

Стівен Кінг «Мізері». Клуб сімейного дозвілля

У житті успішного письменника Пола Шелдона була лише одна жінка, яку він щиро ненавидів, — героїня його мелодраматично-пригодницьких романів Мізері Честейн. «Убивши» нарешті Мізері й добряче відсвяткувавши початок нового етапу творчості, письменник на глухій дорозі потрапляє в автокатастрофу.

Опритомнівши в будинку колишньої медсестри Енні Вілкс, своєї «найпалкішої шанувальниці», схибленої маніячки-вбивці, Пол Шелдон зрозуміє, що таке справжня ненависть, біль і жах і яку ціну має сплатити автор за своє творіння.

Ксенія Циганчук «По той бік пам’яті». Дім химер

Кажуть, чарівні казки — то не просто вигадки народів світу, а відгомін реальних подій, які відбувалися у дохристиянські часи. Зокрема й моторошних обрядів ініціації, що їх проходила тодішня молодь у хатинах-домовинах посеред дрімучого лісу…

Наші дні. Дві дівчини та троє хлопців вирушають на відпочинок за місто. Проте їхні плани летять шкереберть, щойно друзі опиняються на роздоріжжі біля поламаної автівки й у пошуках допомоги прибиваються до старого занедбаного хутора.

І давня казка оживає, змушуючи кожного згадати свій найпотаємніший страх. Що ж приховує колективне несвідоме наших предків упродовж тисячоліть, і які жахи насправді закодовані у знайомих нам з дитинства народних казках?

Ерін Морґенштерн «Нічний цирк». Vivat

Цирк приїжджає без попередження. Жодні оголошення не віщували його появи. Він просто з’явився там, де ще вчора його не було. Усередині смугастих чорно-білих наметів на вас чекають надзвичайні враження і дива, від яких перехоплює подих. Цирк називається Le Cirque des Rêves. Він відчиняє свої двері тільки вночі.

Але за лаштунками триває запекле змагання: дуель двох юних чарівників, Селії та Марко, котрих норовливі наставники з дитинства готували спеціально для цієї битви. Суперники не знають, що це гра, з якої живим вийде лише один, а цирк — усього лише арена для видатного протистояння волі й уяви. Та, попри все, стається так, що Селія і Марко втрачають голову від кохання — глибокого, сповненого чар почуття, від якого блимає світло і в кімнаті стає спекотніше, варто їм лише торкнутися одне одного.

Справжнє кохання чи ні, а гра мусить тривати. Долі всіх, хто має до неї стосунок — від артистів цього надзвичайного цирку до відвідувачів, — зависли на волосинці, наче безстрашні акробати високо під куполом.

Ден Сіммонс «Терор». Видавництво Жупанського

У процесі роботи над «Терором» Ден Сіммонс довго та ретельно опрацьовував архіви, у результаті чого під час читання роману виникає відчуття присутності серед героїв реальної експедиції двох кораблів Королівського флоту Великобританії – «Еребуса» і «Терору», які 1845 року покинули рідний порт у пошуках Північно-Західного проходу через Північний Льодовитий океан. Кораблі так і не повернулися, і Сіммонс водночас з детальним описом експедиції подає своє бачення причин її фіаско.

Північ, лютий холод і не менш дошкульний голод, а також смерть від надприродного чогось, яка повсякчас чаїться десь поряд, раз у раз забираючи життя учасників експедиції. На тлі у буквальному сенсі смертельно-прекрасних пейзажів півночі відбувається боротьба з байдужою і жорстокою до людини природою, боротьба з чимось невідомим, чого не можуть спинити ані рушниці, ані найлютіші бурі північної зими, врешті-решт, боротьба одне з одним, адже, як відомо з давніх-давен, людина – найстрашніший і найжорстокіший звір.

Меделін Ру «Притулок». Клуб сімейного дозвілля

Старий будинок… Загадкові фотографії… Нічні жахіття…
Той, хто потрапляв сюди, залишався тут назавжди. Але Ден цього не знав. Він приїхав сюди на літні курси для обдарованих підлітків і набагато пізніше дізнався, що колись ця будівля була лікарнею для дивних людей. Що відбувалося тут? Чому деякі коридори і підвал замуровані?

Хтось потайки стежить за ним. В бібліотеці коледжу Ден з друзями знаходить загадкові фотографії. А незабаром трапляється те, що шокує і учнів, і педагогів. Ден повинен розгадати таємницю притулку, інакше він сам опиниться в небезпеці…

Рик Янсі «5-а хвиля». КМ-Букс

Жила-була щаслива родина, усе в них будо добре, аж поки не з'явився на орбіті Землі корабель прибульців. Спочатку на всій планеті зникла електроенергія. Потім - другою хвилею - прокотилося штучно викликане цунамі, змиваючи все, що тільки було в прибережних зонах. Третьою хвилею стала епідемія, що викосила майже 97% населення. Після четвертої працює єдине правило: не довіряй нікому. Звичний світ зруйновано, під його уламками залишилися щасливе життя і улюблені батьки.

Маленького братика викрали прибульці, а Кассі залишилася зовсім сама серед затишшя, що передує найстрашнішій п'ятій хвилі. Повсюди нишпорять каральні загони прибульців у людській подобі, що вбивають землян. Виживають лише одинаки. Здавалося б, порятунку немає. Але Кассі, попри все, вирушає на пошуки молодшого брата. Чи вдасться їй досягти мети? Та чи можна довіряти таємничому Евану Вокеру? І що станеться, коли прийде п'ята хвиля?

Поліна Кулакова «Дівчина, яку ми вбили». Дім химер

Заплутана таємниця з минулого повертається до свідків давніх подій. 

П'ятеро хлопців - підлітків та одна незабутня дівчина у блакитному літньому платтячку. Ось ці персонажі, долі яких перетнулись в 1999, в Івано-Франківську.

Сімнадцять років по тому одні прагнуть зустрітись та забути про минуле за дружнім багаттям. Однак, Ліда - забути не змогла. Стрибати крізь вогонь тепер буде хтось інший.

Ренсом Ріґґз «Miсто порожніх. Втеча з дому дивних дітей. Книга 2». Клуб сімейного дозвілля

Джейкоб знає, що він не такий, як усі. Він — один із дивних. У компанії нових друзів він має вирушити в повну смертельних небезпек подорож по петлях часу. Треба встигнути врятувати директрису, пані Сапсан, яка застрягла в подобі птаха! Але витвори і порожняки наступають на п’яти...

Роберт Луїс Стівенсон, Луїза Мей Олкотт «Викрадач тіл та інші загадкові історії». Навчальна книга - Богдан

Багато таємниць приховують герої оповідань, а ще більше несподіваних поворотів підкидає їм доля, намагаючись викрити приховане, бо ж добре відомо: усе таємне рано чи пізно стає явним. І все-таки, незважаючи на примхливу, а почасти й жорстоку фортуну, персонажі намагаються зберегти чесність, шляхетність та порядність, залишаючись людьми у найприкріших ситуаціях. Чи це їм вдається — судити тобі, допитливий читачу. Будь до них поблажливим, адже життя таке парадоксальне...