Кухня дитліту: апетитне розпакування

Кухня дитліту: апетитне розпакування

18 вересня у межах 27 BookForum відбулася онлайн-презентація «смачних» книг, які містять рецепти, «лайфхаки» для роботи на кухні, а також пізнавальні історії для дітей. Модератором цієї події стала дитяча письменниця, журналістка, авторка кулінарного блогу «Котлетка» Маша Сердюк. До розмови також долучились письменниця та літературознавиця Галина Ткачук, фахівчиня з дитячого читання, менеджерка культурних та видавничих проєктів, авторка дитячих книг Тетяна Стус, літературна критикеса та письменниця Ольга Купріян, експертка з дитячого читання у Просторі української дитячої книги «Barabooka» Анастасія Музиченко та методистка НЦ МАН України, головна редакторка сайту «Barabooka» Анна Третяк. Організатор події – «Барабука» – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. 

Ви досі вважаєте, що кулінарія та художня література – несумісні? Учасники нашої розмови зможуть довести вам протилежне! У режимі онлайн-дискусії гості заходу представили новинки дитячої літератури, які поєднують у собі пізнавальні розважальні історії та кулінарію. Ці книги стануть цікавими не тільки для малечі, але й для всієї родини, тому це гарна нагода провести час разом та приготувати щось смачненьке.

Тому пропонуємо вашій увазі добірку «смачних», яскравих книг від учасниць заходу, які тільки-но вийшли у світ з-під «літературної печі».

«Ням. Готують діти» Маші Сердюк – у цій книзі авторка зібрала 25 покрокових рецептів для дітей, починаючи від бутербродів і закінчуючи котлетками. Тут навіть є рецепт торта з кремом з білого шоколаду. Поряд з рецептами, Маша подає лайфхаки, цікаві факти, пізнавальну інформацію про їжу для діток.

Тетяна Стус «Де Ойра?» – маленький епізод із життя Орисі та її песика Ойри розкриває важливі сторони людських стосунків, зокрема сімейних. Повага до особистого простору та потреб інших, уміння ділитися, важливість «плекання внутрішнього садочка», подолання страхів – усе це робить нас ближчими та наповненішими.

Настя Музиченко «Сни для канапи» – книга про дорослішання малюків. Про той період, коли вони починають спати окремо. Мирось – головний герой розповіді. Читайте про досвід його батьків. Можливо, він стане у пригоді.

Аня Хромова «Космічні агенти проти сирного монстра» Вітя Мальченюк, а насправді таємний агент Йотан Йотог, живе на Землі, ходить у другий клас і має підготувати плацдарм для висадки прибульців. Під час чергового сеансу зв’язку з керівництвом, Йотан отримує секретне завдання, проте не встигає його виконати. Тепер над нашою планетою нависає страшна загроза, адже на Землю висадився Сирний Монстр. Він стикається у двобої із супергероями-сосисками. Історія для діток із дрібкою гумору.

Сашко Дерманський «Чудернацькі вірші» збірка теплих, зворушливих та смішних історій для маленьких читачів. Ця книга подарує вам гарний настрій і розповість про пригоди головних героїв.

Анна Третяк «Про трьох відважних лицарів» книга містить цікаву історію про те, як нагодувати дитину корисною їжею, яку вона може їсти неохоче. Наприклад, броколі.

Марія Артеменко «Стріла степів» головна героїня дівчинка Паті, яка найбільше полюбляє чай з чебрецем, ромашкою і м’ятою. Історія про те, як чаювання може наповнювати та заспокоювати.

Галина Ткачук «Білка Квасоля та Опівнічний пожирака» книга, у якій варення не просто художня деталь чи страва. Це річ, навколо якої існує таємна організація «Малинові обберуни». 

Анна Третяк «Різні люди» – дізнайтеся, хто такі пломбірні люди і чи мають вони стосунок до морозива.

Ольга Купріян «Бобрового ранку!» – видання  розповідає про побут, звичаї та пригоди родини Бобренків і їхніх сусідів, ненав’язливо збагачує читача важливими знаннями про червонокнижних і звичайних мешканців Здвижу, а також нагадує, як важливо кожному з нас піклуватися про свій рідний дім. Авторка детально розповідає, що вживають у їжу бобри і люди.

Дивіться подію онлайн:

27 Львівський міжнародний BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

Авторка матеріалу: Віра Шурмакевич