«Дорослі» теми кластеру "Війна" на 28 BookForum

«Дорослі» теми кластеру "Війна" на 28  BookForum

30 років незалежності – достатньо часу, аби дорости до «дорослих» тем. Цьогорічний кластер «Війна» порушить питання, яких зазвичай уникають. Зокрема, хто він – український Герой? Як боротися з упередженнями з обох боків лінії розмежування. В рамках кластера відбудуться три панельні дискусії: «В пошуках українського Героя», «Деокупація мізків», «Ми є». Курує кластер воєнна кореспондентка, журналістка, документалітска Євгенія Подобна.


"Восьмий рік триває російсько-українська війна на Сході. Вона стала найбільшою трагедією сучасної України і разом з тим дала поштовх до тектонічних змін – нас самих і країни в цілому, переосмислення нашого минулого та майбутнього, змусила переоцінити наші цінності та переконання, – переконана Євгенія. – Війна поставила перед нами багато запитань, на які за всі ці роки так і не змогли знайти відповідей: хто такий український герой, якою має бути перемога та як нам жити після неї. 


Водночас з кожним днем війна стає не просто другорядною темою – на тлі буденних подій, актуалізувати суспільний інтерес до подій та людей війни все дедалі складніше.


Третій важливий момент: на цьому етапі інформаційне поле та суспільний інтерес зосереджені навколо перебігу подій на фронті, військових та волонтерів. Тема переселенців та мешканців окупованих територій зникла з порядку денного після перших років війни. А українці, що живуть на лінії вогню, полонені, діти війни та зниклі безвісти взагалі лишаються фактично невидимими. 


Ми «доросли» до надскладних тем, тому кластер «Війна» буде присвячено болючим питанням, яких ми зазвичай уникаємо і відкладаємо «на потім»".


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.


Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів